Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

(Фото – wikipedia.org)

З полиць прирають книги газети та журнали. Проте деякі примірники залишать в одному екземплярі. Вони будуть у закритому доступі.

Про це повідомляє «Суспільне. Полтава» 23 червня.

Літературу російських письменників в обласній бібліотеці імені Котляревського прибирають з полиць згідно з рекомендаціями Міністерства культури та Держкомітету телерадіомовлення.

За словами директорки обласної бібліотеки Тетяни Зеленської, комітет публікує на сайті списки авторів і списки книг, які не відповідають законам моралі, і не повинні бути публічними у бібліотеках.

Якщо видання під санкційними списками, то книгу вилучають. А далі її перевіряють в електронному каталозі.

У відділі зберігання основного фонду книг за день з полиці прибирають майже 300 видань. Також майже 1 тис. екземплярів російських письменників забрали  у відділі абонемента. Загалом у закладі вилучили майже 7 тис. примірників:

«Книги вилучаються з фонду. Вилучаються із карткового та електронного каталогів. Списуються із інвентарних книг і потім здаються в макулатуру».

За словами Тетяни Зеленської, деякі примірники залишать в одному екземплярі. Вони будуть у закритому доступі. Таку літературу зберігають для науковців, які будуть працювати для історії, розвитку тих подій.

Поки що невідомо скільки ще книг приберуть, оскільки надходять нові рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів.

Нагадаємо, ЗМІСТ поспілкувався з краєзнавцями та представником Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у Полтавській області про те, на якому етапі дерусифікація у Полтаві та яка доля чекає на пам’ятки російським діячам. Детальніше за посиланням.

Loading...