У працівників полтавських підприємств перевірили артеріальний тиск: у майже половини виявили підвищений рівень

Обстеження працівників підприємств Полтави
Обстеження працівників підприємств Полтави

Фото – «Стань на варті свого серця»

Понад 300 людей, які працюють на підприємствах Полтави, взяли участь у медичному обстеженні.

Обстеження показало підвищений тиск у майже половини людей, а у чверті – високий рівень глюкози у крові. Про це повідомив Полтавський обласний центр громадського здоров’я 10 січня.

Упродовж грудня 2023 року медпрацівники обстежили понад 300 співробітників шести підприємств та установ Полтави на фактори ризику серцево-судинних захворювань. Більшість склали чоловіки. Для досліджень використали експрес-тести. 

Підвищений рівень цукру в крові виявили у 73 обстежених, а підвищений рівень холестерину – у 38. Підвищений артеріальний тиск мали 133 людини. Залежність від куріння визнали 66 чоловіків і 3 жінки серед обстежених: вони курять щодня.

Людям у зоні підвищеного ризику серцево-судинних захворювань рекомендували звернутися до свого сімейного лікаря. 

Дослідження ситуації з факторами ризику появи серцево-судинних хвороб виконали в межах інформаційної кампанії «Стань на варті свого серця».

Основними причинами розвитку серцево-судинних хвороб є поведінкові фактори ризику: споживання тютюну й алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність. 

Запобігти розвитку захворювань допоможуть:

  • підтримка нормальної маси тіла;
  • відмова від тютюнокуріння;
  • відмова від алкогольних напоїв;
  • регулярна фізична активність (від 30 хв щодня);
  • обмеження споживання солі (до 5 г на добу для дорослої людини – трохи менше чайної ложки, включно з «прихованою сіллю» в маринадах, копченостях, ковбасах, соусах та хлібі);
  • збалансоване харчування (у раціоні мають бути крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень, риба);
  • зменшення стресів (легкий біг, плавання, йога, прогулянка на природі).

Серед головних причин смертності жителів Полтавщини – ішемічна хвороба серця, інсульт, рак та коронавірус. Їхні частки в статистиці наступні:

  • 64,5% смертей стаються через хвороби системи кровообігу;
  • 11%  – через COVID-19;
  • 10,7% смертей спричинені новоутвореннями.

За даними ДОЗ, зростання смертності населення від серцево-судинних хвороб в області зафіксували у 2021 році: з 1246,1 на 100 тисяч населення у 2020 році до 1315,1 за рік.