У трьох школах Полтави встановлять металодетектори

Джерело – debaty.sumy.ua
3 вересня у Полтавській міській раді підписали документ, що передбачає встановлення рамок-металодетекторів та посилення безпеки у закладах освіти.
Як повідомили 4 вересня у Полтавській міській раді, мета меморандуму – створити безпечні умови для дітей у школах та садочках в умовах воєнного стану.
На першому етапі рамками-металодетекторами обладнають три школи у кожному районі міста. Пізніше планують встановити й в інших навчальних закладах, де працюють інспектори освітньої безпеки.
Крім того, інспектори повинні будуть проводити лекції, семінари та тренінги для школярів, батьків і вчителів.
Металодетектори потрібні для посилення безпеки учнів під час уроків. Три таких уже є в області та скоро зʼявляться в Полтаві.
Металодетектори Garrett Multizone планують встановити у школах міста. Про це 13 травня розповів начальник відділу організації Служби освітньої безпеки поліції в Полтавській області Ігор Дрібний на засіданні робочої групи щодо інформаційної кампанії проти вербування дітей Росією.
Служба освітньої безпеки працює на Полтавщині з квітня 2024 року. Завдання її інспекторів – створити безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану. Вони слідкують за пропускним режимом, аби ніхто не міг пронести заборонені предмети та речовини. Також попереджають прохід сторонніх людей середину шкіл.
Для посилення безпеки у десяти школах Полтавщини інспектори мають ручні металошукачі від Garrett і невдовзі планують закупити ще чотири подібні металошукачі.
ЗМІСТ писав, що у школах Полтавщини також хочуть встановити тривожні сигналізації.
Місцевій владі доручили створити в закладах освіти інфраструктуру безпеки, встановивши:
- комплекси тривожної сигналізації, які підключені до пунктів централізованого спостереження та реагування;
- стаціонарні металодетектори;
- огорожі.
До кінця жовтня місцеві районні військові адміністрації, влада громад і Департамент освіти мають інформувати Полтавську ОВА про вжиті заходи.