Засідання суду
Засідання суду

(Фото надала Лариса Бондарчук)

Лариса Бондарчук викладає англійську мову в Щербанівському ліцеї. Учень 9 класу повідомив про те, що зазнає принижень з боку учительки. Це зафіксувала поліція, а невдовзі справу розглянули у суді.

Розглянувши обставини справи, суддя Полтавського районного суду Полтавської області Леонід Шелудяков вирішив закрити адміністративну справу. Причина – відсутність події і складу адміністративного правопорушення. Про це відомо з постанови, що набрала чинності 26 липня.

7 травня у ліцеї поліція склала адмінпротокол через те, що вчителька вчинила булінг відносно учня 9 класу. Справу розглядали у суді.

Наступного дня у класі відбувся урок трудового навчання і Лариса Бондарчук попросила вчителя не підвищувати голос на учнів цього класу, адже не усі добре себе почувають. Учень 9 класу сказав, що його принизило це, адже він подумав, що вчителька натякає на нього. Натомість суд не побачив цькування, адже педагогиня не називала прізвищ і не вказувала на конкретну дитину.

Також учень вказував на те, що викладачка англійської мови знижувала його оцінку за бліц-опитування, а тон розмови з ним називав підвищеним. Лариса Бондарчук розповіла у суді, що голос не підвищувала, а через її настановчий тон співрозмовники часто це сприймають як підвищення голосу.

Учень 9 класу розповів про випадок, коли вчителька просила підняти його папіро з підлоги, хоча він не був черговим і про те, що вчителька вертається до нього по прізвищу, в той час, як до інших учнів вона звертається по імені. Ці випадки його засмучували і він вважає це булінгом. Вчителька відповіла, що не цькувала дитину.

Випадки булінгу розглядала комісія у Щербанівському ліцеї. На засіданні дійшли висновку, що випадки булінгу були, тому суд це має врахувати. Натомість суд у протоколах засідання комісії не побачив доказів емоційного виснаження підлітка та аргументів, які б доводили об’єктивність рішення комісії у ліцеї. Через це справу закрили. Лариса Бондарчук була керівницею методичного об’єднання вчителів іноземної мови Полтавського району.

У 2003 році вона перемогла у конкурсі «Вчитель року» на районному етапі, отримала вищу категорію і цього ж року відбулася переатестація і Лариса Бондарчук отримала звання старшого вчителя. Після децентралізації стала керівницею методичної комісії вчителів іноземної мови Щербанівської сільської ради. Ми спілкувалися з нею та іншою вчителькою ліцею Оленою Ігнатовою про мобінг. Інтерв’ю можна знайти тут.

Loading...