Усім дітям області відшкодовуватимуть відпочинок у дитячих таборах

Автор: Анна Аксюк, 6 березня, 08:06

Фото: Усім дітям області відшкодовуватимуть відпочинок у дитячих таборах


Можна отримати відшкодування частини вартості путівки на відпочинок у дитячому таборі від одного до двох прожиткових мінімумів, але не більше ніж 70% від вартості путівки.

Про це ЗМІСТу розповіла Наталія Шкоденко, заступниця начальника Управління у справах сім`ї, молоді та спорту ПОДА на конференції у форматі TEDx «Літо на Полтавщині» у вівторок, 5 березня.

Наталія Шкоденко, заступниця начальника Управління у справах сім`ї, молоді та спорту ПОДА

Вона пояснила, що незалежно від того, чи підпадає дитина під пільгові категорії, вона має право на відшкодування частини вартості путівки на відпочинок у дитячому таборі у Полтавській області.

Для цього потрібно взяти згоду у дитячому позаміському закладі відпочинку Полтавщини, після чого звернутись до органів виконавчої влади місцевого самоврядування з заявою батьків і документами, які необхідно надати.

Документами, які необхідно надати до заяви батьків

За словами Наталії Шкоденко, програма можлива завдяки співфінансуванню місцевого та обласного бюджету у відношенні 50/50, де один прожитковий мінімум виділяється з обласного, а ще один – з міського бюджету.

Тобто, якщо путівка коштує 8 тис. грн, то 4 тис. 250 грн відшкодується з бюджету, а решту сплачують батьки.

Але і цю частину можуть відшкодувати профспілки підприємств чи організацій, якщо батьки до них звернуться.

Таким чином, кінцева оплата зменшиться до 20% від загальної вартості путівки.

Як говорить Наталія Шкоденко, у 2018 році за цією програмою були забезпечені відпочинком 9 тисяч 149 дітей. Цього року з бюджету виділили на 2 мільйони більше, ніж минулого року – 16 млн грн. Тому планують оздоровити не менше 10 тисяч дітей.

Путівки для пільгових категорій дітей теж залишаються, управління здійснює закупівлю. Вже зараз здійснюється тендерна процедура на 1 тис. 200 путівок, які будуть давати районам, містам і ОТГ.

Крім того, щороку за кошти державного бюджету дітей відправляють в «Артек» і «Молоду гвардію» – цього року обіцяють близько 900-та путівок.

Також органи управління на  місцях намагаються 100% відшкодувати путівки дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям учасників бойових дій.

З презентацією дитячих таборів жителі Полтави та області мали змогу ознайомитись на заході, де 27 позаміських дитячих закладів області презентували свої програми. 

У конференції теж взяли участь представники органів владних структур області, туристичні фірми, агентства та профспілкові організації.

Конференція у форматі TEDx «Літо на Полтавщині»

Опублікована: 6 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація