(Фото – lunstatic)

На вул. Пилипа Орлика збудували новий житловий будинок. Його висотність мала не перевищувати 23 м, але у Полтавській обласній прокуратурі кажуть, що компанія-забудовник і підрядник порушили цю вимогу та разом з посадовцями підробили дані у документах.

Про це розповів керівник обласної прокуратури Антон Столітній 30 березня.

За його словами, слідство встановило, що багатоповерхівка в історичному центрі міста на 3 м вища, аніж має бути. Ймовірно, мова йде про 8-поверховий будинок на вул. Пилипа Орлика, 26.

Як пише видання «Полтавщина», у 2018 році Полтавська міськрада надала згоду на розміщення багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом ТОВ «СМНК-37». Згідно з архітектурними нормами, в історичній частині Полтави забудова не може перевищувати 23 м. Після цього «СМНК-37» уклало договір для будівництва з підрядником.

Антон Столітній каже, що наприкінці 2019 року забудовник уклав договір для будівництва з підрядником. Після цього розробили проєкт будівництва багатоквартирного будинку, де вказали висотність будинку 22 м 59 см:

«У них висотність (фактична, – прим. авт) одна, а в документах правильна. 8-поверховий будинок, за даними слідства, на 3 метри вищий. Точну висоту після експертиз встановлять. Після цього замовник направив заяву про отримання сертифікату для введення об’єкту в експлуатацію. На підставі акту ДАБІ сертифікат видали і за цим фактом почали розслідування».

Директорам підприємства-забудовника та підрядної компанії повідомили про підозру про внесення до документів недостовірних відомостей щодо висотності будинку.

Як йдеться у пункті №2 рішенні ради  від 21 жовтня 2020 року про затвердження генерального плану, депутати внесли зміни до історико-архітектурного опорного плану Полтави. Столітній каже, що у цьому пункті йдеться про те, що міська рада дозволила будувати у кварталі, що включає вул. Пилипа Орлика, багатоповерхівки до 29 м у висоту, але не в усіх історичних частинах.

Після цього нібито внесли зміни до проєкту багатоповерхівки. За словами прокурора, до внесення неправдивих даних про висотність будинку можуть бути залучені також посадовці, які дозволили змінити інформацію у вже затвердженому проєкті. Про це стало відомо коли забудовник подав заяву на отримання сертифікату для введення об’єкту в експлуатацію:

«Міська рада збільшила висотність, а документація містила до 23 м  цифри. […] Пунктом 2 генплану затвердили історичні ареали Полтави. Вони не для усього історичного центру збільшили, а для кварталу де будівництво. Це рішення ухвалили з порушенням нормативно-правових актів та регламенту. Рішення ухвалили без дозволу ГУ ДСНС та Департаменту цивільного захисту ПОДА на безпідставно проведеному дистанційному засіданні. Ми підготували позов про скасування цього рішення про висотність забудови і ставимо питання про залишення історичної висотності 23 м».

Наразі невідомо, чи зменшиться висота багатоповерхівки, якщо прокуратурі вдасться оскаржити це рішення у суді. Також Полтавська обласна прокуратура планує розібратися хто з посадовців допоміг внести змін до вже затвердженого проєкту і легалізувати ще 3 м багатоповерхового будинку в історичній частині міста:

«Це не останні підозри у цій справі», – каже Антон Столітній.

Loading...