В організаторів виборчої піраміди для «Батьківщини» правоохоронці вилучили «Майн кампф» - адвокати через суд повернули майно

Автор: Максим Самойдюк, 10 квітня, 13:01

Фото: Руслан Богдан та Юлія Тимошенко у Полтаві (фото Віталія Крицького)


У лютому співробітники СБУ, ГПУ та ДБР провели низку обшуків в осіб, дотичних до партії «Батьківщина», яких підозрювали у створенні передвиборчої «сітки», зокрема на Полтавщині. Тепер адвокати через суд повертають власникам вилучене майно.

Обшуки проводились 21 лютого поточного року. Метою слідчих дій було задокументувати організацію передвиборчої «сітки» на користь одного з кандидатів і попередити масове втручання у вибори Президента України.

Організатором «піраміди» ЗМІ називали нардепа-мажоритарника з Полтавщини Руслана Богдана (151-ий округ). Також, саме його прізвище було серед матеріалів наданих СБУ для преси.

Джерело - СБУ

Сам Руслан Богдан входить до партії «Батьківщина». Враховуючи це, неважко здогадатися, що «піраміда» мала забезпечити голоси лідеру партії Юлії Тимошенко.

У Єдиному державному реєстрі судових розслідувань фігурують десятки ухвал із Печерського райсуду столиці, де судді арештовують майно, що вилучили під час цих обшуків. Зазвичай це техніка (наприклад, айфон чи ноутбуки з флешками), іноді це пістолет. Власники майна в ухвалах не фігурують. Відомо лише, що вони, на думку слідчих, причетні до цієї справи і до партії «Батьківщина».

скріншот з ухвали щодо вилученого майна під час обшуків

Проте найбільше увагу привертає ухвала Шевченківського райсуду Києва від 14 березня 2019 року. У ній адвокати в інтересах невідомої особи скаржаться на неповернення майна, вилученого під час цих обшуків.

У наданому переліку майна є:

  • техніка (мобільні телефони, флешки тощо);
  • документація щодо виборів (аналітика по ОТГ, схеми агітаторів, чорнові записи тощо);
  • готівка (60 тис. грн та 500 доларів);
  • банківські картки;
  • брошури «Батьківщина»;
  • книга Mein Kampf.

Скріншот з ухвали щодо повернення майна

Вивчивши позицію скаржника, суддя Оксана Голуб приходить до висновку, що обшуки відбулися на підставі ухвали Печерського райсуду, а юридично Державне бюро розслідувань перебуває на території Шевченківського району Києва. Тобто Печерський райсуд не мав права надавати дозволу на обшуки, адже територіально ДБР під юрисдикцію Шевченківського суду. Таким чином, майно треба повернути як незаконно вилучене.

Звертаємо увагу, що в той же час на розгляді Оксани Голуб була ще одна скарга по цій справі. У ній просили повернути договір оренди офісу. ЇЇ також задовольнили, але ця ухвала цікава тим, що в ній вказане прізвище адвоката власника майна. Ним є Сергій Ковальов (який є партнером АО «Могильницький та партнери»).

Це адвокатське об’єднання, зокрема, представляє «прокурора Криму» Наталію Поклонську (підозрювана у держзраді) в Європейському суду із прав людини. Сам же Сергій Ковальов відомий як автор позову щодо втручання Президента у церковні справи, коли мова йшла про отримання Томосу.

ЗМІСТ намагався взяти коментар у Руслана Богдана щодо «дивної» знахідки в дотичних до партії осіб, проте в оперативні терміни відповідь нам не надали. Зауважимо, що зберігання книги «Майн кампф» (автор А. Гітлер) не є забороненим в України.

Опублікована: 10 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація