Олексій Чепурко, Олександр Лемешко, Олександр Біленький, Олег Синєгубов, Олег Бєлоножко, 23 лютого 2021 року

У листопаді 2020 року голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповів, що керівництво області з депутатами, вирішили зберегти «Полтавафарм». У квітні 2021 року депутати говорили уже не про розвиток підприємства, а про банкрутство, арбітражного керуючого та санацію.

Про це відомо з пресконференції Олега Синєгубова про рік на посаді та засідання бюджетної комісії Полтавської обласної ради від 8 квітня.

Як розповів керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, ситуація на «Полтавафарм» не покращилася. Навпаки, протягом 2020 року стан погіршився.

«Стара система не змогла на ринку вистояти. Було 1 тисяча 700 працівників, потім залишилися 334, а на сьогодні у нас 240 працюючих. Постійно зростала заборгованість. Намагалися обрати керівника, але ж нам фармацевти перекривали вулиці. Працюючі на підприємстві отримували гроші, але неефективно працювали. Провели аудит, не один».

Під час засідання комісії депутати обласної ради намагалися дізнатися як треба зараз діяти для розвитку «Полтавафарм».

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко каже, що в нинішніх умовах мова йде не про розвиток. На черзі питання про збереження майна «Полтавафарму», бо у суді розглядають справу про банкрутство:

«Тема розвитку підприємства під собою не має нічого. Нам надали інформацію від виконувачки обов’язків директора, а головного бухгалтера немає взагалі. Щодо економічного розвитку питання не існує,  бо воно в площині судового розгляду. Є лише питання про діяльність філій, бо філії забезпечують область наркотичними засобами. Я звертався до фахівців і отримав науково-правовий висновок. Про досвід таких підприємств. І це я презентую на сесії».

Сьогодні підприємство має понад 50 млн грн боргів. З них 16 млн грн – по виплаті заробітної плати, 9,8 млн – стягнення кредиторів, податковий борг, інші судові позови, що тривають.

Одним з головних завдань «Полтавафарму» є постачання наркотичних та психотропних препаратів жителям області.

Віктор Лисак розповів, що зараз цю функцію виконують 6 філіалів підприємства (раніше їх було 12) на 47 точках продажу. Також створити мережу для постачання намагається зараз підприємство «Ліки Полтавщини».

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов теж не говорив про розвиток. Він розповів про звіт аудиторської служби «Полтавафарму», що показав причини «занепаду» підприємства. Річ у тому, що з 2015 року не було ефективного управління і через це не вжили заходів про запобігання нарощенню боргів:

«Врятувати підприємство у такому вигляді неможливо. У межах цієї процедури (банкрутства, – прим. авт) має вирішитися доля підприємства. Чи можемо врятувати майно? Це питання маємо піднімати і ефективно зберегти максимум майна. Борг буде збільшуватися і іншої можливості фінансувати немає і невідомо чи потрібно».

Раніше ТОВ «Фіто-Лек» подало позов про відкриття провадження у справі про банкрутство. Наразі Полтавська обласна рада не може ліквідовувати чи реорганізовувати підприємство «Полтавафарм».

Як йдеться в ухвалі Господарського суду Полтавщини, ТОВ «Фіто-Лек» хоче отримати кошти, які заборгувало комунальне підприємство і подало позов про банкрутство. Ця компанія є однією з кредиторів фармацевтичного підприємства. Як пише видання «Полтавщина»,  у 2020 році представники виконавчої служби та ТОВ «Фіто-Лек» приїжджали на підприємство, щоб заарештувати та забрати 7 автомобілів «Полтавафарму» за борги.

В облраді планують розглянути питання про передачу аптек «Полтавафарму» у власність Кременчуцької громади.

Loading...