IMG_3611

У межах зміни мережі добровольчих формувань територіальних громад, у Полтаві планують залишити одне. Вище військове командування вирішило, що залишиться ДФТГ №3, але інші 3 об’єднання вважають це рішення несправедливим й разом з частиною депутатського корпусу підготували листа з рекомендаціями до Сил територіальної оборони, Ради оборони області та Полтавської обласної військової адміністрації.

Зустріч представника 116-ої бригади територіальної оборони Андрій Баранова з представниками усіх ДФТГ, окрім третього, відбулася 23 листопада у Полтавській міській раді. Зустріч ініціювали на засіданні земельної комісії під головуванням Юлії Городчаніної.

Керівники ДФТГ №1,2 і 4 висловили незгоду з рішенням військового командування, згідно з яким їх звільнили з посад й запропонували стати частиною ДФТГ №3. Вони хочуть змінити рішення й залишити основним у Полтавському районі ДФТГ №2, бо його заснували одним з перших і перші дні повномасштабного вторгнення.

Позицію командування доніс Андрій Баранов. За його словами, вона не підлягає обговоренню військовими та є обов’язковою до виконання.

Перш ніж ухвалити рішення про те, які ДФТГ лишати, комісія Сил ТрО працювала в усіх районах області й мала зустрічі з мерами Полтави, Кременчука, Лубен та Миргорода. Їхні поради військові почули, але не керувалися ними під час ухвалення рішень. Про результати міжвідомчої наради в РНБО за участі Президента України та міністрів й кінцеве рішення їм повідомили уже постфактум.

Отже, залишили 4 формування на всю область. Ніхто не знає якими саме критеріями керувалися у Києві, коли ухвалювали це рішення, але відомо, що Полтавщина за рівнем безпеки перебуває у другій категорії областей (у першій – області, що межують з недружніми країнами і де тривають бойові дії).  Через це вирішили залишати стільки ж  ДФТГ, скільки й районі.

«Одним з критеріїв була також добросовісність і обсяги виконання бойових розпоряджень. Усім розформованим ДФТГ варто звернути увагу на те, хто і що виконував», – пояснив Андрій Баранов.

Як наслідок, на Полтаву й Полтавський район, де мешкають понад 600 тисяч людей, лишили одне формування. Щоб посилити обороноздатність, Полтавська районна військова адміністрація готує лист до військового командування з пропозицією створити 2 окремих формування  у Полтаві та районі.

«Щоб усунути спекуляції на цій темі у заявах й публікаціях ЗМІ, ми зробили офіційну заяву. Ми військова частина, ми не обговорюємо накази командування, особливо під час воєнних дій. Ми їх виконуємо і розуміючи, що цей наказ є важким і чіпляє інтереси тисяч добровольців, командування бригади видало наказ продовжити ДФТГ свою роботу в якості окремих підрозділів, що увійшли в ДФТГ. Ми запрошуємо всіх до роботи в рамках нової системи. Попри особисті амбіції, рішення командування незмінне».

Резонанс у темі ДФТГ у Полтавській громаді виник через те, що його сформували на базі охоронної фірми «Еверест», що може бути наближена до міського голови Полтави. Опозиційні депутати припускають, що саме це ДФТГ №3 залишили у системі через рекомендації Олександра Мамая. Видання «Полтавщина» повідомляло про зв’язок між очільником міста та власником цієї охоронної компанії.

У 116-ій бригаді пояснили, що у персональному складі ДФТГ добровольцями є не всі працівники охоронної компанії:

«Кого "Еверест" охороняє я не знаю, але умова одна перед всіма керівниками ДФТГ – жодної політики. За політику контракт розривається моментально. Щойно почнеться політика, виступи, обговорення дій влади. Ми всі прийняли присягу і добровольці прийняли присягу. І прийняли присягу не міському голові, не ДФТГ своєму, а Україні. І поки триває жорстока війна, позиція нашого командування полягає у тому, що жодної політики не має бути. І її не буде».

Опозиційні депутати під час зустрічі разом з представниками ДФТГ, яких розформували підготували листа командуванню, щоби ті переглянули своє рішення.

«Ми готові надати інформацію від громади  як депутатський корпус і рекомендацію про те, як ми можемо це зробити. Ми використаємо це право й оформимо свою думку, надішлімо її командиру 116-ої бригади, Раді оборони області і Головному командуванню сил ТрО. Ми за те,  щоб наша територія була захищена. І ніхто не знецінює роль ДФТГ в обороні області і міста, але є питання і думка, саме її ми надсилаємо і далі спираємося на позицію командування, бо ми думаємо, що цих деталей просто там не знали», – каже депутатка Катерина Ямщикова.

Зі свого боку, військові пояснили, що не можуть і не будуть брати участь в обговореннях щодо рішень командування. І якщо вийде наказ про заміну ДФТГ №3 на інше, вони його виконають.

Loading...