Вища рада правосуддя підтримала суддю-викривачку у справі щодо скарги Олександра Ковжоги

Автор: Каріна Тютюнник, 1 лютого, 14:11

Фото: Олександр Ковжога та Лариса Гольник


Вища рада правосуддя стала на бік судді-викривачки Лариси Гольник у справі щодо несумісності, відкритій за заявою полтавського юриста Олександра Ковжоги.

Сьогодні, 1-го лютого, Вища рада правосуддя розглянула справу щодо несумісності стосовно судді Октябрського райсуду Полтави Лариси Гольник. Заяву про порушення судді до ВРП 24 квітня 2017 року подав юрист Олександр Ковжога.

У своїй скарзі він повідомляє, що Лариса Гольник – прихильниця партії «Рух нових сил», активно її підтримує, за рахунок робочого часу займається громадською діяльністю і при цьому вимагає, щоб держава сплачувала їй заробітну плату. Зокрема, юрист говорить про те, що викривачка 20-го березня 2016 року брала участь у в Антикорупційному форумі у Дніпрі, 5-го квітня 2017 року – у блокуванні міськради та відділу поліції, а 10-го і 11-го квітня у робочий час здійснювала заходи з ГО «Редька». Цим порушуючи вимоги щодо несумісності (ч. 4 ст. 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Олександр Ковжога (справа) під час засідання Верховної ради правосуддя (Джерело - www.vru.gov.ua)

На підтвердження цього Ковжога додає роздруківки фотокарток з українських мас-медіа та роздруківки інформації зі сторінки Лариси Гольник у Facebook.

Вища рада правосуддя під час підготовки до розгляду справи з’ясувала, що Лариса Гольник дійсно брала участь у вищезазначених заходах. Однак не виявила жодних випадків політичних висловлювань чи фактів, які б свідчили про прихильність до будь-якої політичної партії.

Сама суддя письмово пояснила, що під час участі у форумі (20-го березня), семінарі, проведеному для студентів (10-го квітня) та круглого столу (11-го квітня) вона ділилася знаннями антикорупційного законодавства та на прикладі власної історії розповідала про складнощі боротьби з корупцією. А фотокартки з мітингу під міськрадою та відділом поліції свідчать лише про її присутність на громадській акції, тим паче, що вона була на акції вже у позаробочий час.

Члени Вищої ради правосуддя (Джерело - www.vru.gov.ua)

Під час засідання Олександр Ковжога продовжив стояти на своєму:

«Я підтримую свою заяву, вважаю, що суддя Октябрського райсуду політично заангажована і надає свою перевагу іншим політичним партіям як в Полтаві, так і в Україні, а не просто присутня на тих акціях».

Також, він додав диск із записом програми на телеканалі Zik, де її ведучим був лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі. На це суддя відповіла, що була запрошена прес-службою каналу як фахівець, а не прийшла, щоб підтримати політсилу.

Лариса Гольник під час засідання Верховної ради правосуддя (Джерело - www.vru.gov.ua)

Також викривачка розповіла, що тривалий час піддається тиску з боку Олександра Ковжоги:

«Навколо мене зараз існує шість кримінальних проваджень, в яких я перебуваю в якості потерпілої або мій чоловік. Також, шість цивільних та адміністративних справ. Багато з них пов’язані саме з Заявником (Олександром Ковжогою – авт.)…Я піддаюсь тривалий час переслідуванню від даної особи».

Звинувачення Ковжоги суддя вважає «абсолютно безпідставними». Заняття ж викладацькою і науковою роботою в робочий час викривачка не визнає порушенням законодавства, тим паче, що з 16-го квітня 2015 р. вона не має повноважень судді.

У відповідь Олександр Ковжога, зазначив, що, якби він дійсно втручався у діяльність викривачки і переслідував її, то вона б заявила про це у Вищу раду правосуддя, він же лише «відстоює свою позицію і думку».

У членів Вищої ради правосуддя виникало чимало питань, як до Ковжоги, так і до Гольник. Однак,  у результаті розгляду справи було визнано відсутність порушень вимог щодо несумісності суддею-викривачкою.

Опублікована: 1 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація