Вступна кампанія 2023: що готують для абітурієнтів Полтавщини

Ілюстартивне фото
Ілюстартивне фото

Полтавський педагогічний університет

МОН пропонує проводити для абітурієнтів мультипредметний тест замість ЗНО, як і торік.

Про це повідомив Міністр освіти й науки України Сергій Шкарлет.

20 січня Український центр оцінювання якості освіти спільно з Комітетом ВРУ презентували модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Цьогорічна модель тесту та умови його написання можуть бути наступними:

  • тест випускники складатимуть в один день;
  • питання будуть з трьох предметів;
  • два обов’язкові предмети: українська мова і математика;
  • час для написання тесту – 180 хв, а учасник самостійно розподілятиме час між блоками.

Нині очікують внесення законопроєкту про вступну кампанію до Парламенту. Серед основних положень документа такі тези. Один предмет для тесту можна обрати самостійно. Серед можливих варіантів: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Писати тест школярі мають у спеціально обладнаних аудиторіях на базі закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах. Реєстрація учасників розпочнеться у квітні. Планують проводити основну та додаткову сесії НМТ (у червні та липні).

Випускники, які на момент тесту перебуватимуть за кордоном, але планують здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти тест у спеціально створених екзаменаційних центрах у різних країнах світу. 

Наразі учні деяких закладів освіти на Полтавщині навчаються в очному форматі. Міністерство освіти та науки рекомендує школам працювати офлайн, якщо дозволяє безпекова ситуація, а заклади оснащені укриттями. Початок навчального року 2022 учні області розпочали в очному форматі. Раніше ЗМІСТ писав, що важливо знати батькам школярів про навчання під час воєнного стану.