img_4180-42-copy-1024×683

За даними джерел, з фракції «Батьківщини» готуються виключити ще щонайменше трьох депутатів через конфлікт з головою фракції Сергієм Бєлашовим.

Про це ЗМІСТу стало відомо 8 лютого.

Раніше Полтавська обласна організація «Батьківщина» звернулася до керівництва партії з проханням виключити Ірину Степаненко, Руслана Богдана та Івана Сидоренка з фракції у Полтавській обласній раді. Юлія Тимошенко підписала рішення про виключення 29 січня.

Тепер з фракції планують виключення ще 2-3 депутатів, які раніше голосували за голову ексголову фракції Руслана Богдана. Як повідомляють джерела ЗМІСТу, фракція розділена на соратників Богдана та Бєлашова.

Розкол фракції. В коментарі ЗМІСТу Ірина Степаненко розповідала, що не готова працювати у фракції доки її очолює Сергій Бєлашов. Причина – співпраця з фракцією «Довіри» та особиста наближеність до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. За її словами, депутатка Лариса Босенко та нинішній керівник фракції «Батьківщини» Сергій Бєлашов тісно співпрацюють з фракцією «Довіри».

За інформацією наших джерел, це пов’язано з можливими домовленостями на рівні керівництва партій. Це підтверджує й факт зміни керівника фракції в облраді. За даними джерел, саме Юлія Тимошенко наполягла на зміні керівника, більш лояльного до «Довіри». Ймовірно, саме через це опоненти Біленького у «Батьківщині» були вимушені голосувати за його кандидатуру.

Але потім усередині фракції розпочався конфлікт, адже частина депутатів належить до умовної групи Бєлашова, а інша – до групи Богдана (раніше «Батьківщина» офіційно утворила групу під керівництвом Бєлашова). Конфлікт розпочався майже одразу після роботи депутатів нового скликання, бо прихильники Богдана не отримали ані посаду заступника голови облради (її отримав «батьківщинівець» Олег Бєлоножко, який наближений до Бєлашова), ані «свого» голову комісії (бюджетну комісію очолила Лариса Босенко, хоча одразу висували кандидатуру Ірини Степаненко).

Варто зазначити, що Іван Сидоренко став головою комісії з питань житлово-комунального господарства, але на засідання цієї комісії приходять не всі депутати. На останнє засідання 5 лютого не зібрався кворум, тому тоді заслухали звіт в.о керівника «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка і розійшлися.

Після цього у фракції розпочалися конфлікти, які переросли у публічні. З останнього, Ірина Степаненко критикувала Ларису Босенко за організацію засідання бюджетної комісії у приміщенні полтавського аеропорту тощо. Після цього було публічне рішення президії партії «Батьківщини» про виключення з фракції, хоча депутати з цим не погодилися.

Ірина Степаненко розповіла, що вважає це виключно інтригами, а більшість їхньої фракції має консолідовану позицію. Крім того, депутати вважають, що їх так і не виключили з фракції, адже це можна зробити на зборах депутатів, а рішення Юлії Тимошенко є наслідком недостовірної інформації про їхню діяльність.

Що далі. За даними джерел, на цьому виключення з фракції «Батьківщини» у Полтавській обласній раді не закінчаться. Сергій Бєлашов може продовжити ініціювати виключення депутатів з протилежної групи. Наступним депутатом, якого можуть виключити з фракції, може бути Віталій Бабак. Також під загрозою Володимир Ярошенко.

Як повідомляють джерела, Ірину Степаненко, Івана Сидоренка та Руслана Богдана надалі може очікувати відкликання. На їхні місця можуть завести інших депутатів. Наприклад, Євгенія Холода, якому не вистачило на місцевих виборах кілька голосів, щоб пройти до обласної ради. Але це можливо щонайменше у листопаді 2021 року, після того, як завершиться «імунітет» новообраних депутатів обласної ради.

Loading...