Сергій Чижиков

Капітана Сергія Чижикова нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Про це стало відомо з Указу Президента України Володимира Зеленського №131/2022 від 13 березня.

В Указі йдеться, що Сергій Чижиков отримав державну нагороду «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Сергій Чижиков у 1989 році закінчив Полтавське ракетно-зенітне училище. Служив в армії, а в 1993 році звільнився. Після цього 20 років працював в українських банках і з початком війни капітан Збройних сил України пішов у військкомат.

4 березня Сергій Чижиков за допомогою ПЗРК «Ігла-1» збив над Черніговом літак російських окупантів СУ-35.

У 2014 році його мобілізували під час першої хвилі й так він потрапив до 1 танкової бригади Гончарівського на посаду командира взводу. З 2018 року чоловік працював менеджером «Укрпошти» у відділі з розвитку бізнесу з корпоративними клієнтами. Уже 24 лютого отримав військову зброю та форму у військкоматі  й пішов на війну.

Про бойові подвиги та будні Сергій Чижиков пише на власній сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, влітку 1957 року Дніпропетровське артилерійське училище змінило місце дислокації — передислоковане в Полтаву. З 1958 року це було Полтавське зенітне артилерійське командне училище.

У 1968 році, у зв’язку зі зміною профілю на підготовку фахівців для військової ППО училище перейменоване у вище зенітно-артилерійське. Разом з цим йому присвоєне ім’я випускника Полтавської піхотної школи Ватутіна.

Нагадаємо, що пілоту бригади авіації на Полтавщині Олександру Мостовому присвоїли звання Героя України.

Також Указом Президента України №78/2022 льотчику з Полтавщини Олександру Оксанченку присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Loading...