photo_2022-08-17_14-25-21

Торік судді Ленінського райсуду Полтави Сергію Кононенку оголосили вирок – 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. За версією слідства, він взяв хабар у 2017 році. Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення.

Апеляційна палата ВАКС скасувала вирок колишньому судді Ленінського районного суду Полтави Сергію Кононенку і призначила повторний розгляд справи у першій інстанції. Мотиви поки що невідомі. Про це пише журналіст Олег Новіков.

Сергій Кононенко

За версією слідства, суддя вимагав та одержав від представника за довіреністю у двох різних цивільних справах 3 тис. та 5 тис. грн за рішення на користь позивачів.  Суд частково погодився з доводами прокурора та визнав доведеним лише один епізод одержання хабаря.

Нагадаємо, 31 серпня 2017 року працівники Управління захисту економіки Нацполіції, НАБУ та СБУ затримали суддю Ленінського райсуду Полтави, після того, як він взяв хабар за швидке вирішення справи. Ключову роль в операції відіграла полтавська активістка, яка розповіла свою версію подій.

Видання «Полтавщина» писало, що з березня 2020 Сергій Кононенко ігнорував засідання й попри відсторонення увесь час отримував заробітну плату.

Торік у червні захисник Сергія Кононенка просив зупинити провадження, бо суддю мобілізували до Збройних сил України. Офіційно він служить у Полтаві на посаді помічника командира військової частини з правової роботи. Натомість йому встановили майже 200 тис. грн застави й менш ніж за 2 місяці винесли вирок.

Loading...