На Полтавщині Виявили Нових Хворих На Коронавірус
На Полтавщині Виявили Нових Хворих На Коронавірус

(Обкладинка для ЗМІСТу)

Лікування однієї людини, що потрапила до лікарні з тяжким перебігом COVID-19 у середньому коштує 44 тис. 500 грн. Для пацієнта послуги, що передбачені пакетом від Нацслужби здоров’я, безкоштовні.

Попри це у пакеті медичних гарантій, яким покривають витрати на лікування коронавірусу у стаціонарах, не передбачені витрати на лікування супутніх неврологічних, серцево-судинних, онкологічних та інших хвороб. Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак говорить, що вони бувають різного ступеня тяжкості.

Через це у лікування залучають додаткові препарати. У середньому їхня вартість у Полтавській обласній інфекційній лікарні становить майже 3 тис. грн. Це пацієнти оплачують самостійно. Про це Віктор Лисак розповів Центру громадського здоров’я у Полтавській області.

Зростання вартості лікування у межах «ковід-пакету» зросло через мутований вірус. Також серед пацієнтів частіше трапляються тромбози:

«Навіть клінічні прояви змінилися. Рідше зустрічаються втрата нюху та смаку, а до підвищення температури, головного болю, нежитю, болю в горлі додалися кишкові розлади, що потребує диференціальної діагностики з гострими респіраторними захворюваннями та кишковими інфекціями».

Також в області змінилися підходи до лікування, адже полтавщина отримала препарати. До того ж нині потрібно більше кисню (до 20 т на добу, вартість однієї становить 9 тис. грн).

Нагадаємо, більшість вакцин проти COVID-19 закуповують за бюджетні кошти, частина надходить як гуманітарна допомога. Держава сплачує за самі вакцини, а також за виконання щеплень медичним закладам. Бюджетним коштом лікують також хворих на COVID-19.

За підроблені ковід-сертифікати платять не тільки його покупці, але й платники податків, чиїм коштом фінансують вакцинацію. ЗМІСТ порахував приблизну вартість невикористаної вакцини, її «введення», а також лікування у стаціонарі людини, яка може потрапити туди з підробним сертифікатом.

Loading...