Обкладинка Стребков 23.9.22

Олексій Стребков – воїн «Азовсталі», який разом з побратимами 21 вересня повернуся з полону в межах обміну. Він вдячний українцям за шалену підтримку, яку вони відчували навіть не маючи доступу до світу.

Про це 23 вересня розповіла його донька Ірина Шматко.

До завершення війни Олексій Стребков вирішив не давати інтерв’ю, але Ірина Шматко переказує, що він у захваті від того, як усі українці їх чекали і підтримували:

«Підтримка шалена. Багато людей написали йому, що він справжній герой і ним пишаються і це дає йому піднесення. Щодо здоров’я, він сказав, що стан задовільний, але він дуже схуд, бо втратив 25 кілограмів у полоні. Поговорили ми з ним вперше коли він щойно зміг. Він дякував, що я була поряд тримала зв’язок поки це було можливо. Вчора був день народження у сина, він вітав, хотів багато дізнатися про малечу, як вони, як Сашко навчається, як чоловік, чи він воює, чи вже повернувся. Отак ми поговорили».

Бойовий дух захисників «Азовсталі» незламний. У фейсбуці Олексій Стребков написав: «Я в строю». Він каже, що готовий продовжувати захищати Україну, якщо в цьому буде потреба. Нині родина не знає, коли зможе з ним побачитися, але дуже на це чекає. За словами Ірини Шматко, нині він здає аналізи, а лікарі стежать за його здоров’ям.

«Я за кілька тижнів до цього відчувала, що буде обмін. Я не знаю чому. Я готувалася до того, що скоро його почую і це було таке щастя. Це мурахи по шкірі і сльози на очах від цього щастя. Це тремтіння в голосі і у всіх рідних теж Вони всі були шоковані і всі раділи. Я не знаю як це ще описати. Це абсолютне щастя. Усе пекло закінчилося і твій герой поряд ти може його почути. Це таке щастя. Я сказала, що я його відгодую і ховатиму, щоб його ніхто не бачив і він буде тільки наш. Нікуди не відпущу, а більше планів у нас поки й немає».

Олексій Стребков – чоловік сержантки Наталії Стребкової з позивним «зоряна», яка загинула у Маріуполі. Вона тричі поверталася до Маріуполя. Навіть коли росіяни уже бомбардували його на повну силу. Її чоловік, побратими й посестри залишалися боронити місто, а «Зоряна» не могла їх залишити. Вона лікувала, підтримувала, захищала й подавала патрони українським богам війни до останнього подиху. Її історію читайте тут.

Усього у межах обміну 21 вересні Україна визволила з російського полону 215 захисників, шестеро з яких є мешканцями Полтавщини.

Loading...