Наразі у Полтаві є 8 пиломірів, інформацію з яких опрацьовують та оприлюднюють у телеграм-каналі «Оаза Полтава».

(Фото – pravda.press)
Координатор проєкту Назар Плохута каже, що інформація з датчиків оновлюється кожні 2 хвилини та передається на систему air.pl.ua. Після цього в Інституті розвитку фахівець вираховує середнє значення із цих показників і готує матеріал для телеграм-каналу. Зокрема повідомляють про температуру повітря, вологість, швидкість вітру та рівень вмісту дрібнодисперсного пилу (PM2.5).
«Ми зазвичай пишемо PM2.5, бо ці частинки можуть погіршувати стан здоров’я людини оскільки потрапляють в легені і осідають там. Також пишемо рекомендації щодо того як діяти при поганому стані повітря».
За словами Назара Плохути телеграм-канал існує понад рік. Датчики розташовані у дворах, парках тощо. Якщо їх розміщувати біля дороги, то в загальній картині отримуватимуть неточні результати. Cтан повітря у вашому районі можна переглянути тут.
Надалі планують збільшити кількість станцій для моніторингу якості повітря та розширити проєкт «Оаза Полтава». Адже знаючи про рівень забруднення повітря конкретними речовинами і їх вплив на здоров'я, ви зможете захистити себе найпростішими діями, зокрема закриєте вікно чи не поїдете на велосипеді, не підете на пробіжку або гуляти з дитиною, взагалі в цей момент постараєтесь менше перебувати на вулиці.