Як дізнатися про якість повітря у Полтаві
Як дізнатися про якість повітря у Полтаві

(Фото – pravda.press)

Наразі у Полтаві є 8 пиломірів, інформацію з яких опрацьовують та оприлюднюють у телеграм-каналі «Оаза Полтава».

Координатор проєкту Назар Плохута каже, що інформація з датчиків оновлюється кожні 2 хвилини та передається на систему air.pl.ua. Після цього в Інституті розвитку фахівець вираховує середнє значення із цих показників і готує матеріал для телеграм-каналу. Зокрема повідомляють про температуру повітря, вологість, швидкість вітру та рівень вмісту дрібнодисперсного пилу (PM2.5).

«Ми зазвичай пишемо PM2.5, бо ці частинки можуть погіршувати стан здоров’я людини оскільки потрапляють в легені і осідають там.  Також пишемо рекомендації щодо того як діяти при поганому стані повітря».

За словами Назара Плохути телеграм-канал існує понад рік. Датчики розташовані у дворах, парках  тощо. Якщо їх розміщувати  біля дороги, то в загальній картині отримуватимуть  неточні результати. Cтан повітря  у вашому районі можна переглянути тут

Надалі планують збільшити кількість станцій для моніторингу якості повітря та розширити проєкт «Оаза Полтава». Адже знаючи про рівень забруднення повітря конкретними речовинами і їх вплив на здоров'я, ви зможете захистити себе найпростішими діями, зокрема закриєте вікно чи не поїдете на велосипеді, не підете на пробіжку або гуляти з дитиною, взагалі в цей момент постараєтесь менше перебувати на вулиці.

Loading...