Фото – atn.ua

Торік якісні показники природного газу на Полтавщині, а також Кіровоградщині та Львівщині були нижчими за середні по Україні.

Про це стало відомо від ТОВ «Оператор газотранспортної системи України».

Про якість газу свідчать показники теплоти його згоряння. Так, у 2020 році теплота згоряння газу на Полтавщині становила 8 тис. 144 ккал/м³. За даними Оператора, середній показник якості газу серед областей України становив понад 8 тис. 200 ккал/м³.

До прикладу, у Львівській області цей показник був 8 тис. 123 ккал/м³, а в Кіровоградській – 8 тис. 158 ккал/м³.

Джерело – tsoua.com

Найвищі показники якості газу у 2020 році зафіксували на Івано-Франківщині (8 тис. 344 ккал/м³) та Харківщині (8 тис. 310 ккал/м³).

Оператор повідомляє, що здійснює транспортування природного газу, який надходить до магістральних газопроводів, і не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість. 

«Транспортування газу газорозподільними мережами та подачу газу до житлових будинків здійснюють компанії з газопостачання (облгази або міськгази), які відповідають за якісні показники природного газу, що подається кінцевим споживачам», – йдеться в повідомленні.

Споживачі можуть ініціювати перевірки якості газу. Для цього потрібно звернутися до територіальних органів Департаменту технічного регулювання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За підсумком звернення можуть провести позачергову перевірку якості газу.

За даними Оператора ГТС, якість природного газу в Україні не може бути нижчою за норму стандарту – 7 тис. 600 ккал/м³.

У січні середнє значення теплоти згоряння газу на Полтавщині становило 8 тис. 202 ккал/м³.

Loading...