photo_2022-08-28_15-23-02

27 серпня у Полтаві відбувся Бандерівський ярмарок. Сотні полтавців разом з дітьми відвідали захід, щоб розважитися й підтримати полтавців на фронті, адже головною метою ярмарку був збір коштів на тепловізори.

Про це розповіла співорганізаторка, членкиня команди ЗМІСТу Аліна Красільнікова:

«Наша команда організувала ярмарок, щоб полтавці мали можливість відволіктися від нової фази війни на цікавому заході з різними локаціями. Зібрані кошти спрямують на спорядження нашим полтавським воїнам, які перебувають на фронті. Фідбек від містян був шалений, багато позитиву отримали, бо такий формат живого спілкування й можливості допомогти ЗСУ поряд з цікавими інтерактивами однозначно є хорошим досвідом для Полтави».

Для містян працювали з десяток локацій, щоб зацікавити містян. Зокрема, продаж книг, «Музей війни»від Сокіл Дефенс Сістем. Ще нещодавно українські військові нищили окупантів з представленої там зброї.

Локація, де можна було здати книги російською мовою на перероблення, щоб дати їм нове життя. Виручені кошти також витратять на збір на тепловізори.

Також окрему роль відіграла локація, де працювали крафтові виробники. Місцевий бізнес представив свої товари й став невіддільною частиною заходу. На Бандерівському ярмарку працювала локація з виготовлення ляльок-мотанок та фотозона, де за донат можна було зробити фото у національному вбранні.

Також активно працювала тренінгова зона журналістки, волонтерки ініціативи UA First Aid Анна Єгорова, яка останні пів року має справу з доставкою аптечок на фронт і проводить навчання з тактичної медицини, де навчали правильно накладати турнікет.

Основами мінної безпеки опікувався військово-спортивний центр «Воїн». Полтавці дізналися більше про міни та їх небезпеку, а також спробувати на практиці пройти «замінованою» стежкою без ушкоджень.

На ярмарку також приймали літературу російською мовою та російських авторів тощо.

«Полтавці приносили старі видання з власних колекцій й дякували за можливість позбутися радянського спадку з полиць з корисною метою – підтримка наших захисників. Книг принесли дуже багато, рахувати варто у сотнях. Привозили навіть цілими автомобілями, або й по одній книжці. Важливо, що також приносили унікальні українські видання та брошури, які можна було забрати за донат на тепловізори у локації "Продаж книг". Загалом література відіграла важливу роль Бандерівського ярмарку, бо про книги, культуру та війну в особисто спілкуванні з гостями говорили найбільше. Просили організовувати Ярмарок ще і ще, а це для нас важливий показник», – каже Аліна Красільнікова.

Про зібрані кошти під час заходу волонтери детально прозвітують після здачі книг на макулатуру.

Фото Катерини Пєшикової для ЗМІСТу

Loading...