З 15 років роботи я 14 комусь щось винен. У Полтаві вперше відбувся бізнес-сніданок

Автор: Анастасія Добряк, 22 травня, 16:32

Фото: Перший бізнес-сніданок у Полтаві


Сьогодні зранку, 22 травня, в закладі «Тесно говоря» говорили про те, чому важливо виходити із зони комфорту і як прокидатися раніше, щоб встигнути все.

Формат бізнес-сніданків – це серія зустрічей з відомими підприємцями, які готові поділитися власним досвідом ведення бізнесу або лайфхаками в роботі з аудиторією. Як розповів співзасновник Молодіжного бізнес-клубу Олексій Наказний, один з організаторів заходу, цей формат для Полтави новий, тому має попит, бо на сніданок потрапили 27 підприємців (хоча бажаючих виявилося більше 60).

За словами Олексія, подібні сніданки в Полтаві відбудуться ще не один раз:

«У мене є багато таких ідей, а цю я просто висловив на занятті в Молодіжному бізнес клубі. І мене підтримали. Такі сніданки не є новими для Києва або Харкова, тому ми вирішили спробувати організувати "Толковий Talk" у нашому місті. Квитки розібрали дуже швидко, а бажаючих більше, ніж ми собі уявляли. Думаю, що це корисний проект, який потрібен Полтаві».

Олексій Наказний

Першим спікером сніданку «Толковий Talk» став ресторатор Дмитро Собакар. За словами Олексія Наказного, Дмитра обрали не випадково, адже саме він працював над такими проектами, як «Тот самый барашек», «Gusto», «Pizza cat», «Версаль Терраса» – всього їх тридцять. Сам же Дмитро Собакар називає себе «псевдоресторатором».

Активним полтавцям і архітекторам, яким болить ситуація з добудовою до екс-кінотеатру Котляревського, його ім’я-прізвище теж добре відомо: саме Дмитро Собакар є засновником і керівником ТОВ «Ресто», який разом із власником ТОВ «Старнайт» Олександром Калуцьким звели прибудову до колишнього будинку Полтавського дворянського зібрання. Наразі міська влада судиться з власниками прибудови (детальніше про це можна почитати тут).

Отже, повертаємося до бізнес-сніданку.

Перший слайд за спиною спікера був багатообіцяючим, адже ментор мав розповісти про те, як не боятися виходити з зони комфорту і почати прокидатися раніше. Та замість лайфхаків і реальних порад почули історії Дмитра про те, як довго він обирав між тусівками в клубах і ресторанах та раннім підйомом і здоровим способом життя.

Перший бізнес-сніданок у Полтаві

Пізніше на екрані з’явилися слайди з висновками, які нібито зроблені самим ресторатором, але схожі вони були більше на підбірку цитат із раніше забороненої соціальної мережі «Вконтакте». Їх Дмитро коментував досить невпевнено, щось на кшталт «це я пробував робити, а це ні».

Для того, щоб максимально точно передати авторський стиль і зберегти індивідуальність спікера, ми виокремили кілька цитат Дмитра Собакаря і розбили їх на підтеми.

Про ранні підйоми

«Друзі, хто прокидається о 6 ранку? Я вам заздрю. Я не буду вам розповідати. Я не прокидаюся о шостій ранку. У мене 10 років – це повний факап, як прокинутися о 6 ранку. Тому, мабуть, ви мені більше розповісте про те, як цього досягти. Якось я сказав Олексію, що ці сніданки у київському, харківському форматі, тому давай таке робити у нас. І ось зробили, настав цей день. Мені довелося виходити з зони комфорту, бо вже вчора я почав розуміти, що дарма потягнув Льошу за язика. І взагалі, розмовляти мені страшно», – розпочав Дмитро, який мав розповісти про те, як почати рано прокидатися.

 Про здоровий спосіб життя

«Коли я жив у Харкові, була така ситуація, коли я півроку реально не бачив сонця. Тобто взимку я прокидався, коли воно уже зайшло, а засинав, поки воно ще встало. Це був постійний алкоголь, купа їжі… І все це призвело до 110 кілограмів моєї ваги. Буквально 2 роки тому я себе пересилив і зрозумів, що уже повна *опа, треба щось робити, уже ж не 20 років. І мені вдавалося прокидатись о 6 або 7 ранку. Я знаходив наставника, який приїздив додому підіймати мене зранку. Ми сварилися, але я вставав.

Одним із способів було – це з усіма сперечатися. Щось на кшталт “давай посперечаємося, що я буду підійматися рано”. Ну, просперечався я так тисяч на 5 доларів. І зрозумів, що схема “ще 5 хвилин” – це омана. Ну, думаю, що весь світ так помиляється», – поділився своєю історією Дмитро Собакар.

Про борги

«Щодо кредитів, то деякі люди дивляться, що у мене є якийсь бізнес. Це картинка, що тут заклад, ще заклад, і ще один. Купа грошей, купа всього. Ні фіга не купа. У мене зараз кредиторська заборгованість десь 300 тисяч доларів. Постійна занятість, бо тут щось нове відкриваєш, рентабельність ресторану менша, ніж по кредиту відсотки, тут ти ще не торгував. Я дожився до того, що у мене зараз бізнесу нехай мільйони на 4-5 гривень із рентабельністю 15-20 відсотків, то чистого прибутку може бути трохи більше мільйону гривень. При цьому всьому тиждень тому я заклав у ломбард свій макбук, бо треба вкластися в новий проект. Грошей ні фіга немає, але скоріше за все, колись будуть».

«З 15 років я 14 років комусь щось винен. Боргів дуже багато».

Про благодійність

«У мене 10 років борги, кредити, відсотки, але коли я йду вулицею і бачу бабусю, яка продає щось, то я намагаюся у неї по максимуму скупити всі квіти, і щось купити. Ну бо на це дивитися реально важко»,– поділився ресторатор.

Про філософські висновки

«Висновки, значить. Принципу тут і зараз не дотримуюся, але думаю про це постійно. Не витрачайте час на те, що вам не знадобиться в житті. Наприклад, на серіали. О, серіали дивлюся.

Будьте відповідальним. Ну так, 50 на 50.

Віддавайте. Ну ділитися мені подобається, я вважаю це важливим, хоч у мене і самого проблеми.

Не забувайте про ефект бумерангу. Я не забуваю про це точно.

Виходьте із зони комфорту. Ну не виходить це у мене. Підсвідомість треную, але беру в когось в борг».

 Свій виступ, на якому Дмитро розповів власну історію ведення бізнесу, він завершив суперечкою на 100 доларів з гостями сніданку. Тобто побився об заклад із присутніми про те, що таки прокидатиметься раніше і буде ходити на пробіжки одразу, коли йому виповниться 30.

Перший бізнес-сніданок у Полтаві

Після сніданку ми поспілкувалися з Олексієм Наказним, щоб почути його враження від першої зустрічі. Він розповів, що сніданок вважає успішним, а виступом Дмитра задоволений:

«Він не професійний мовець. Та навіть по ньому було видно, як він перехвилювався. Діма розповів свою історію, описав свої невдачі. Я б назвав це ранком факапів Дмитра Собакаря. На наступний сніданок ми запросимо спікера, який вже має досвід публічних виступів і поділиться своїми лайфхаками».

За його словами, після сніданку Олексій отримав багато позитивних відгуків про формат заходу. Деякі полтавські підприємці зазначили що їм вдалося отримати те, за чим вони прийшли на бізнес-сніданок.

Перший бізнес-сніданок у Полтаві

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 22 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація