«Штурмував» ТЦК у рідному місті. Воїна з Полтавщини відзначили медаллю за службу

Фото 23-ї окремої механізованої бригади
Володимир Кононенко – воїн 23-ї окремої механізованої бригади. Нагороду захиснику присвоїли за особисту мужність та вірність військовій присязі.
Про те, що Володимира Кононенка відзначили державною нагородою, 11 липня повідомили в Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Володимир Кононенко та його бойовий шлях
Старший солдат Володимир Кононенко – майстер відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів батальйону безпілотних систем. До 2015 року працював диспетчером в Кобеляцькій філії «Полтаваобленерго».
У 2015-2018 роках захисник проходив службу в лавах 27-ї реактивної артилерійської бригади на посаді старшого механіка-водія на БМП-1, БМП-2 та БМ «Ураган». Потім пів року служив у військкоматі, а згодом працював електриком за кордоном.
З початком повномасштабної війни Володимир Кононеко повернувся в Україну разом з дружиною. Згодом вона із двома доньками знову виїхала в Європу, а воїн два тижні «штурмував» ТЦК та СП в рідному місті та просився на військову службу.
«Якось дзвонять і питають, чи готовий я на 6 ранку вирушати. Погодився, зібрав сумку, взяв блок цигарок. Нас привезли в 93 бригаду. Тоді було два автобуси людей, близько сотні осіб, а відібрали лише 13 із нас, і я серед них, – пригадує свою історію воїн», – каже воїн.

Володимира Кононенка направили навчатися за фахом гранатометника, і за місяць військовий став вправним користувачем «Ігли» та «Стінгера». У 2022 році на Великдень, його бригада вирушила на виконання бойових завдань на Ізюмський напрямок, у Барвінкове. Тоді підрозділам вдалося пройти й зачистити 30 кілометрів території.
«Якось ми з напарником викопали собі 2-місний бліндаж, але жодного разу там не заночували. Прийшла термінова телеграма на ротацію, і за три дні ми були в Бахмуті», – розповідає Володимир Кононенко.
Захисники тримали оборону й вели бої за місто упродовж двох місяців. Там же воїна поранили – по позиціях ЗСУ відпрацював ворожий «Ураган». Тоді його побратим отримав опіки, а Володимира Кононека відкинуло метрів на сім – снаряди впали буквально поруч.
Після лікування майже пів року, захисник служив у Харкові в ТЦК та СП, а з 31 жовтня 2024 року проходить військову службу у відділенні БПАК в лавах 23-ї окремої механізованої бригади. Опанував такі навички у 2022 році, коли власним коштом купив собі два дрони.
На початку грудня 2024 року старший солдат Володимир Кононенко проявив виняткову майстерність і рішучість під час бойового чергування у складі зовнішнього екіпажу. Як повідомляють в оперативно-стратегічному угрупованні військ «Хортиця», під час виконання завдань з виявлення та ураження наземних і повітряних цілей ворога, він особливо успішно відпрацював по позиціях противника.
За допомогою безпілотника Володимир Кононеко виявив дві броньовані бойові машини, квадроцикл і скупчення особового складу армії РФ – загалом 47 окупантів. Завдяки точній та вмілій роботі він ліквідував 9 загарбників, ще 28 зазнали поранень. Крім того, воїн пошкодив один ворожий квадроцикл і бронемашину.
«Я летів, і бачу "квадрік". Я і кинув на нього. І це був мій перший постріл такий! Я аж вищав від радості!» – розповідає захисник.

12 грудня 2024 року під час інтенсивних штурмових дій противника в районі Курахового, Володимир Кононенко працював, допомагаючи піхоті відбивати накати ворожих атак. А наступного дня внаслідок вибуху ворожого снаряду, що розірвався поруч, отримав тяжке поранення – травматичну ампутацію пальців правої руки. Військовий переніс вже понад пів десятка операцій. Зараз продовжує військову службу.
Володимир Кононеко пройшов через численні небезпечні ситуації й вважає, що страх перед війною можна подолати лише переживши його. Одним із символів власного досвіду він обрав татуювання: цифра «10» із крильцями й обличчям ляльки-мотанки, як нагадування про десять шансів, які йому подарувало життя.