KdOoBZC2ZZo4wwJj

Виставку «Дарунки закоханих у небо» відкрили в музеї авіації і космонавтики. Особисті речі, документи та фотоматеріали авіаторів – все це можна побачити на експозиції. На виставці поєднали матеріали, які збирали майже півроку. Відкриття приурочили до Всесвітнього дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що відзначають 9 листопада. Експозиція містить унікальні речі: фотоматеріали, документи, котрі надійшли […]

Виставку «Дарунки закоханих у небо» відкрили в музеї авіації і космонавтики. Особисті речі, документи та фотоматеріали авіаторів – все це можна побачити на експозиції.

На виставці поєднали матеріали, які збирали майже півроку. Відкриття приурочили до Всесвітнього дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що відзначають 9 листопада.

Дарунки полтавців

Експозиція містить унікальні речі: фотоматеріали, документи, котрі надійшли до музею від давніх друзів, колекціонерів, цінителів і просто небайдужих до авіаційної та космічної тематики полтавців.

Завідувач Полтавського музею авіації і космонавтики Андрій Пушкарєв зазначив, що це унікальні речі, які передали полтавці та мешканці інших міст України до музею:

«Серед них – унікальний шолом і маска пілота, якій 30 років. Мета нашої презентації – поширити інформацію серед полтавської громади відомості про знаних льотчиків-земляків, про здійснені ними бойові завдання. Хай наша молодь знає не лише героїв АТО, а й тих, які боронили рідний край понад 60 років тому».

Унікальні експонати

Завідувачка науково-дослідного сектору фондів музею авіації і космонавтики Марина Окара повідомила, що виставку відкрили на день раніше. Оскільки експонати, якими поповнили музейні фонди, надійшли значно раніше:

«Так як на руках ми мали чимало, то виникла така думка все це об’єднати, не пов’язуючи виставку з раніше проведеними заходами. Тож просто зібрали ці унікальні речі та експонати і показали полтавцям і гостям нашого міста».

Особисті речі льотчиків

У вітринах представлені особисті речі льотчиків, фотоматеріали та документи. Експонати передали до скарбниці музею рідні авіаторів, серед яких – Зінаїда Мордовіна, Тетяна Литовченко та Олексій Костенко.

За словами Андрія Пушкарєва, у цю виставку найбільший вклад зробив наш відомий полтавський вертольотчик Моргун Микола Володимирович. Він передав свою особисту колекцію значків, ми її окремо демонстрували. Льотні окуляри, карти, моделі літаків, гімнастерка зразка 30-40 років ХХ століття, маска, шолом – все це в тимчасовій експозиції. А от триватиме вона ще два тижні.

Loading...