ylImF5NnL3jbQl3f

Зарплата Олександра Мамая за 2017-й рік перебільшила президентську. Серед мерів інших міст і обласних центрів «основний» дохід керманича Полтави теж вирізняється.

За головування Полтавою за 2017-й рік Олександр Мамай отримав трохи більше півмільйона гривень – так зазначено в його е-декларації. Це в середньому 43,2 тисячі гривень на місяць.

Виявилося, що це більше, ніж заробили на своїх посадах Президент Петро Порошенко, голова Кабінету міністрів держави Володимир Гройсман і, наприклад, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Їм від платників податків надійшло за рік в діапазоні 335-440 тисяч гривень.

Зарплатня мера Полтави, який на початку каденції у 2010-му році заявляв, що готовий працювати за 1 гривню, перевершила також доходи голів області – Валерія Головка (ОДА) та Олександра Біленького (обласна рада). Мер Кременчука Віталій Малецький теж заробив відносно непогано – 506,4 тис. грн, однак менше, ніж голова Полтави.

Серед взятих нами для прикладу очільників обласних центрів більше, ніж Мамай, у своїй міській раді заробив східний сусід – мер Харкова Геннадій Кернес. Його зарплата як міського голови за 2017-й майже дісталася позначки в 600 тисяч гривень (майже 50 тис. грн на місяць). Серед «дорогих мерів» також Сергій Надал (Тернопіль): його заплата за рік 577 тис. грн. 

Зарплати посадовців України за 2017 рік

Схеми оплати праці посадовців зафіксовані постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів». Згідно зі схемою, зарплата міського голови Полтави як міста І групи (Полтавська область) має складати 8300 гривень. Проте орган місцевого самоврядування не обмежений у визначенні зарплат і додаткових виплат (премії, відзначення до свят). Усі збільшення/зменшення ухвалюються сесіями місцевої ради.

Наприклад, 22 грудня 2017 року міська рада Полтави проголосувала за преміювання мера в 2018-му році щомісячно в розмірі 50% від заробітної плати. Тоді Олександр Мамай зазначив, що заробляє близько 26 тисяч на місяць.

Довідка

Згідно з показниками Держстату, у 2017 році середня заробітна плата в області коливалася в межах 5,4–7,8 тис. грн. Щодо самого міста – середньомісячна заробітна плата штатних працівників у Полтаві склала 7487 грн (ІV квартал 2017 року).

Обкладинка, інфографіка Наталі Баранник

Loading...