Жителі Полтавщини другий день протестують проти перспективного плану (ФОТО)

Автор: Аліса Куценко, 19 травня, 12:43

Фото: Кирилоганнівці протестують уже в Полтаві


У вівторок кирилоганнівці зібралися біля Полтавської ОДА – вони, як і вчора, вимагають приєднати їх не до Зіньківської, а Опішнянської ОТГ.

Близько пів сотні жителів села зібралося на площі біля Полтавської ОДА з вимогою внести зміни до узгодженого Кабміном 13 травня.

Тим часом в ОДА відбулася зустріч голови сільської ради Кирило-Ганнівки Сергія Тополя і представників села. По завершенню Сергій Тополь утримався від коментарів і залишив площу. На камеру колегам він заявив, що хоче увійти до складу Зіньківської ОТГ.

Селяни чекають під дощем

Мітингарі стоять під дощем – чекають на представників ОДА

Протестувальники під ОДА

Протест триває близько години

Також на зустрічі в адміністрації був сільський голова Ставкового Володимир Баран і голова Зіньківської ОТГ Сергій Максименко. Голову Опішнянської ОТГ Миколу Різника на зустріч не пустили.

Протестувальники ж вимагають зустрічі з керівництвом ОДА і заявляють, що не згодні з головою села, адже відповідне рішення з їхніми голосами про приєднання ще ухвалено 23 лютого. Наразі вони чекають на керівництво обласної адміністрації.

Представники села Ковалівка

На мітингу є представники і села Ковалівки Шишацького району – вони проти цього приєднання, адже пройшли всі етапи добровільного об’єднання з Великосорочанською ОТГ.

Нагадаємо, протести розпочалися вчора, 18 травня. Близько ста жителів села Кирило-Ганнівка перекрили трасу на перехресті доріг Полтава – Миргород і Полтава – Гадяч, що біля Опішні.

Вони вимагали, аби представники ОДА приїхали до них, але потім погодилися направити до Полтави ініціативну групу з п’яти осіб на перемовини.

Також полтавці протестували біля Кабміну – там було зо три десятки жителів Кирило-Ганнівки та Пирятину. Останні протестували проти утворення Березоворудської ОТГ.

Обласна влада пообіцяла підготувати лист-звернення до Уряду, аби внести зміни до перспективного плану з урахуванням протестувальників. Заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін вчора сказав, що у них не було протокольних рішень щодо проведеного опитування кирилоганнівців та офіційного рішення сільської ради – їх ухвалили начеб то після того, як відправили остаточні пропозиції до перспективного плану.

Натомість голова Опішнянської ОТГ Микола Різник говорить, що у ПОДА знали про опитування жителів села та рішення сільради.

Нагадаємо, минулого тижня на засіданні Кабміну ухвалили перспективний план, згідно з яким на Полтавщині створено 61 ОТГ. Найбільшими ОТГ стануть  Полтавська – 314 тисяч людей, Кременчуцька – 223 тисяч людей та Лубенська – 70 тисяч людей.

Найбільшими за площею будуть Градизька ОТГ – 1 тис. 276 км², Кобеляцька – 1 тис. 214 км² та Глобинська – 1 тис. 197 км².

Опублікована: 19 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація