«Зради немає»: нардепи від Полтави прокоментували «формулу Штайнмаєра» і протести

Автор: Віталій Крицький, 11 жовтня, 15:12

Фото: Дмитро Нальотов і Андрій Боблях (обкладинка Юлії Деркач)


Народні депутати від Полтави Дмитро Нальотов і Андрій Боблях запевняють, що «формула Штайнмаєра», як метод імплементації комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, спрямована на встановлення миру на Донбасі. За їхніми словами, мова про здачу національних інтересів не йде.

Депутат по 144-му округу від «Слуги народу» Дмитро Нальотов впевнений, що виборів без виводу військ та без контролю не буде:

«Я не великий експерт у геополітиці, тим паче, при обговореннях такого важливого питання кожне слово має бути сказано відповідально. Це не внутрішня політика, це – питання національної безпеки. Маніпулювати такими питаннями у політичних інтересах – злочин про нації. Я не бачу тут ані зради, ані перемоги. Це один з уточнювальних моментів Мінських домовленостей, які, нагадаю, прийняли у 2014 році. Президент чітко дав зрозуміти – ніяких виборів без виводу військ та без контролю кордону не може бути. У цій ситуації жахливо ще те, що за 5 років минула влада так і не створила і не запропонувала свого бачення, плану або формули щодо інтеграції ОРДЛО».

Дмитро Нальотов не знає, хто організовує мітинги «Ні капітуляції!» і чи беруть у цьому участь політичні сили.

Обраний нардеп по 145-му округу від «Слуги народу» Андрій Боблях впевнений: президент Володимир Зеленський погодив «формулу Штайнмаєра» для того, щоб вийти на перемовини в нормандському форматі. У ній немає «зради», як, наприклад, умови про особливий статус Донбасу. Зі свого боку Боблях впевнений, що за протестами «Ні капітуляції!» стоять окремі політики, які «розхитують човен», щоб уникнути судимості:

«Для мене зради немає. Її там бачить лише Нацкорпус і колишній президент. Хоча він також підтримував цю формулу. Мені здається, що зрада була при попередній владі, коли почали розкрадати армію. А коли нинішній президент хоче припини війну, щоб не вбивали людей, це гуманність. Це просто текст. Я бачу, що розхитують човен, як казав відомий класик. Усе робиться для того, щоб хтось уникнув судимості, щоб міг отримати політичний притулок з огляду на політичну ситуацію. Більшість людей за припинення війни, всі хочуть миру».

Нагадаємо, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану «формулу Штайнмаєра» щодо виборів на окупованому Донбасі й пояснив, що вони пройдуть лише після виведення всіх військ і за Конституцією та законами України.

Формула Штайнмаєра передбачає проведення виборів на окупованих територіях під егідою ОБСЄ після розведення військ з обох сторін. Також місія ОБСЄ має надати свою експертну оцінку щодо законності проведення виборів на окупованому Донбасі, їх прозорості, відповідності українському законодавству, після чого наступного дня країна надає спецстатус цим територіям і закріплює його зміни у Конституції.

До слова, ЗМІСТ аналізував програму новообраних депутатів від Полтавщини.

Опублікована: 11 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація