07 грудня, 16:12
07 грудня, 16:12

У Полтаві вперше в Україні запрацювала обласна школа молодіжної журналістики. Її роботу організували Управління молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації разом із молодіжною радою Полтавської міської територіальної громади.

В Інституті розвитку міста Полтава презентували результати навчання в обласній школі молодіжної журналістики. Позаду в учасників майже місяць лекцій та тренінгів, попереду – майбутнє, для якого стануть у пригоді отримані знання й навички.

Майже місяць у школі навчалися 15 учасників: школярі, студенти та молоді люди. І нарешті, 6 грудня для них влаштували випускний: з підбиттям підсумків, нагородами та фуршетом.

У школі вони навчалися працювати з текстами, фото та відео, дізналися про інформаційну безпеку, медіаграмотність та SMM.

Начальниця відділу молодіжної політики та організації оздоровлення Управління молоді та спорту Жанна Чечель говорить, що метою існування школи поруч зі знайомством з роботою журналіста стало підвищення рівня знань та можливостей для самореалізації молоді:

«У наш час всі дуже полюбляють ґаджети та посидіти в інтернеті, але багатьом бракує культури ведення діалогу та самопрезентації в мережі. Тому у нас із Мариною Трохименко (прим. автора: начальник Управління молоді та спорту) виникла ідея провести обласну школу журналістики, але не в чистому вигляді – писати статті, робити фото – а саме прищепити молоді культуру мовлення в мережі. Ми звернули увагу на те, що молодь дуже активно користується соціальними мережами, але не надто володіє навичками правильної подачі інформації».

Жанна Чечель

Проведення обласної школи журналістики стало одним зі способів реалізації затвердженої цьогоріч Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки. Оскільки вона корелюється з державними святами, тематику роботи школи вирішили поєднати з відзначенням Дня місцевого самоврядування в Україні.

«Ми всі є членами громад, незалежно від того, міські вони, сільські чи селищні. Як українці, ми маємо відчувати себе частиною своєї громади. Зараз суспільство мало розуміє, що це означає. Одним із проявів самоусвідомлення громадянина України є презентація себе як члена суспільства. Тому фінальним завданням школи журналістики ми обрали завдання презентувати себе як члена громади: хто я в громаді, ким я себе бачу і що я тут роблю; що я можу зробити для громади, а що громада може зробити для мене», – говорить Жанна Чечель.

Підсумки навчання у школі молодіжної журналістики

Випускний обласної школи журналістики розпочався з привітання від організаторів, адже заохочення та підтримка учасників – важлива складова формування мотивації до подальшої роботи. 

«Початок завжди складний. Ви почали, ви молодці, і я сподіваюсь, що не припинете займатися журналістикою, тому що ті відео, які в нас вийшли в мережу, викликали дуже бурхливе обговорення. Я сподіваюся ще почути про вас після сьогоднішнього дня й побачити ваші публікації на шпальтах не тільки обласних, але й всеукраїнських і міжнародних видань. Побачити ваші кліпи, відеоролики уже як режисерів, постановників, навіть продюсерів. І я думаю, що так воно й буде. Тому що так активно, за короткий термін, набратися знань – це треба вміти. І я бачу, що ви це вмієте», – говорить Жанна Чечель.

Відеопрезентація стала завершальною частиною навчання в школі журналістики та її своєрідним екзаменом. Оцінку довірили користувачам фейсбуку. На сторінці Молодіжної ради в цій соцмережі оприлюднили відео сімох учасників, які подали свої роботи.

Голова Молодіжної ради Микола Бутко розповів, що відео з самопрезентацією молоді викликали значний резонанс:

«Ніхто не очікував, що це настільки всіх зацікавить. Ми думали, що це буде пілотний проєкт, який, дай боже, комусь сподобається. Але після того, як ви виклали свої відеороботи на тему “Я і моє місце в громаді”, стало зрозуміло, що люди це вподобали. Я був вражений, коли медіавідділ молодіжки повідомив мені, що наш фейсбук вибухає від лайків та коментарів, тому що всім дуже подобається. Сподіваємось, що ця школа дасть базу знань, яка вам у майбутньому знадобиться».

Микола Бутко

Короткий виступ організаторів підсумували переглядом усіх відео, які створили учасники школи журналістики. За умовами завершального конкурсу, троє переможців отримають цінні призи. Але спочатку всіх учасників нагородили сертифікатами та екоторбинками.

«Як показує практика, коли тебе вчать просто так, безкоштовно, немає мотивації і приходять по сертифікат. Але тут я точно можу сказати, що прийшли по знання», – говорить Жанна Чечель і додає:

«Такі школи дають можливість розуміти, де гумор, а де серйозні речі. Про що треба говорити розважливо й показувати, наскільки ти розумний та обізнаний. Тому що досвідчена, грамотна й освічена людина – це майбутній політик, який буде нас вести. Тут сьогодні зібралася та молодь, яка дійсно визнає себе громадянами суспільства».

Переможцями обласної молодіжної школи журналістики стали Анна Гринь (3 місце), Дар’я Жученя (2 місце) та Ірина Задара (1 місце). Їхні відео оповідають про волонтерство, навчання, участь у суспільних проєктах та насамперед – про пошук себе і свого місця в громаді та суспільстві в цілому.

У якості нагороди Анна Гринь отримала можливість долучитися до команди PR-відділу Молодіжної ради, Дар’я Жученя – тижневе стажування на каналі «PTV Полтавське Телебачення». Переможниця Ірина Задара впродовж місяця стажуватиметься в інтернет-виданні ЗМІСТ як гостьова кореспондентка. Вона є студенткою Полтавської національного педагогічного університету імені Володимира Короленка. Наступними словами Ірина Задара описала власне життєве кредо:

«Моя місія – це не чекати на того, хто почне діяти. Моя місія – це самій починати зміни в нашій громаді. До прикладу, я реалізувала власний проєкт, який об’єднав громаду мого села зі спільною метою. Також цікавлюся та долучаюся до проєктів, які організовують активісти мого міста. Активно волонтерю в Полтаві та інших містах України. Розвиваюся та вірю, що скоро нашу громаду чекають дійсно великі та позитивні зміни. Я знаю, що це залежить від кожного, тому починаю з себе».

Ірина Задара

Нагадаємо, цього року Управління молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації влаштувало захід «Заграва-2021». У ньому взяли участь 8 команд, у складі яких понад 150 учасників та 30 інструкторів. Про те, як відбувалися змагання та як на Полтавщині розвиватимуть національно-патріотичне виховання дивіться тут.

Також Управління організувало обласний молодіжний семінар профорієнтації для тренерів Полтавської області на тему «Особливості функціонування і типологія сучасних фізкультурно-спортивних відносин у юридичній площині». Про нові закони, нормативні акти і перспективи роботи у новому форматі галузі розповідали лектори з юридичної компанії Sports lawyer office. Деталі тут.

До того ж провели навчання для молоді з підприємництва, де навчають як генерувати ідеї, сформувати бізнес-модель та правильно презентувати себе.

Матеріал створений у рамках партнерства з Управлінням молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації. Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора і не завжди збігаються з позицією редакції.