Фото – ЗМІСТ

15 березня у Полтавській громаді розпочалося голосування за перейменування вулиць другої черги.

6 вулиць Полтави з-поміж 77-х на цьому етапі можуть отримати назву на честь полеглих українських героїв та героїнь.

Серед них – вул. Героїв Сталінграда. Її можуть назвати на честь Владислава Козченка. У 2016 році, ще бувши студентом коледжу, він вступив до ЗСУ. На фронті він служив на посаді стрільця-снайпера. Військовий загинув під час ворожого обстрілу поблизу Авдіївки.

Владислав Козченко (Джерело: https://memorybook.org.ua)

Владислава Козченка нагородили орденом «За Мужність» ІІІ ступеня, та відзнаку Президента «За участь в АТО». На Алеї Героїв центрального кладовища у Полтаві знаходиться могила молодого бійця. На фасаді місцевої гімназії №31 знаходиться меморіальна дошка воїнові.

Серед інших варіантів, які затвердили для цієї назви є: вул. Героїв ЗСУ, вул. Героїв України, вул. Івана Багряного та вул. Маріупольська. Голосувати можна тут.

Вулицю Зигіна у Полтаві можуть перейменувати на честь Капітана Володимира Кісельова. На момент загибелі він був керівником групи ЦСО та виконував бойове завдання. Військовий віддано захищав Україну з 2014 року, постійно залучався до оперативно-бойових операцій в районі проведення АТО, ООС. Загалом на військовій службі перебував з 2008 року в підрозділах спеціального призначення ЗСУ. З 2012 року прийнятий на військову службу СБУ.

Володимир Кісельов

Захисника двічі нагородили орденами «За мужність» ІІІ ступеня та ІІ ступеня за особисту мужність і героїзм, який він виявив у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Також восени 2022 року Володимиру Кисельову присвоїли звання  Герой України з удостоєнням ордена Золота Зірка.

Інші варіанти назви на цю вулицю: вул. Азовців, вул Гетьмана Павла  Скоропадського та вул. Захисників Маріуполя. Проголосувати за назву цієї вулиці можна тут.

Вулиця Степового Фронту може стати вулицею Олександра Оксанченка. Олександр Оксанченко був професійним льотчиком, його знають як пілота-аса, який брав участь і перемагав у міжнародних авіашоу. З початком російсько-української війни він вирішив повернутися до військової справи та пішов до складу Повітряних Сил України. З початку повномасштабного вторгнення захисник став на захист українського неба, але загинув на другий день у бою з окупантами над Києвом, відволікаючи на себе ворожу авіацію. За цей вчинок чоловіку  присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Родині авіатора Президент України передав нагороду в День Незалежності України.

Фото з фейсбук-сторінки 831 бригади тактичної авіації

Інші варіанти на перейменування: вул. Василя Тютюнника та вул. Українських Фронтів. Проголосувати за назву цієї вулиці можна тут.

Вулицю Коваля можуть перейменувати на честь захисника Івана Банка. Він – учасник миротворчих місій та АТО, захисник України. З лютого 2022 року був головним сержантом розвідувального взводу 46 окремої аеромобільної бригади. Воїн загинув 12 вересня від ран, які отримав під час боїв на Херсонщині. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Іван Банк

Серед інших варіантів назв для цієї вулиці – вул. Бориса  Мартоса, вул. Григорія Цисса, вул. Дмитра Шульги та вул. Університетська. Проголосувати за назву вулиці Коваля можна тут.

Вулиця Ляхова може стати вулицею Антона Грицая. З початком війни він був волонтером та допомагав військовим на Сході. У 2014 році він пішов добровольцем до окремого загону спеціального призначення «Азов».

Антон Грицай (Джерело: https://azov.org.ua)

Антон Грицай був фанатом полтавської «Ворскли» і захоплювався футболом. Крім цього, він ініціював марші єдності ультрас у Полтаві, підтримавши ініціативу футбольних вболівальників усієї України у 2014-му. Військовий загинув 5 лютого 2015 року у бою з російськими збройними формуваннями в районі села Широкіне у Донецькій області.

Інший варіант на перейменування – вул. Четвертого Універсалу. Проголосувати за нову назву вулиці можна за цим посиланням.

Вулиця Маршала Бірюзова може отримати назву на честь Дмитра Пругла. Військовий з позивним «Круглий» прийшов до «Азову» ще в 2014 році, брав участь у всіх ключових боях підрозділу, де показав свої хоробрість та професіоналізм. Займав посаду заступника командира роти з роботи із особовим складом, його бійці завжди брали з нього приклад та щиро поважали. У ніч з 6 на 7 червня у зоні проведення ООС у 2019 році обірвалося життя 28-річного полтавця Дмитра Пругла.

Дмитро Пругло (Джерело: https://memorybook.org.ua)

Сталося це під час ворожого обстрілу на Світлодарській дузі – поблизу селища Новолуганське у Бахмутському районі Донецької області. Позиції полку прицільно обстріляли з артилерійських систем калібру 122 мм та мінометів калібру 120 мм. З воїном прощалися у Полтаві.

Інші пропозиції на перейменування – вул. Генерала  Геннадія Котляра, вул. Левка Лук’яненка, вул. Олега Ольжича та вул. Решетилівська. Голосувати можна тут.

Електронне голосування щодо перейменування вулиць та провулків триватиме до 29 березня. Голосувати можуть жителі Полтавської громади, що тут зареєстровані або працюють чи навчаються, яким уже виповнилося 14 років.  Для підтвердження даних необхідно звернутись до КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради з документами.

Loading...