Балістичні ракети через Полтаву на Кременчук: як розвивалася нічна атака 

Ворожа ракета у небі. Ілюстративне фото
Ворожа ракета у небі. Ілюстративне фото

З відкритих джерел

Уночі та вранці 16 серпня Полтавщина перебувала під загрозою ракетної та дронової атаки. Військові повідомляли про рух балістичних ракет та дронів над різними районами області.

Майже всю ніч росіяни атакували Кременчук балістичними ракетами. ЗМІСТ відтворив послідовність руху російських цілей за повідомленнями Повітряних Сил та моніторингових каналів.

Перші повідомлення про ракетну загрозу з’явилися о 01:59. Ракета рухалася над Полтавщиною курсом на Кременчук. О 02:59 повідомляли про балістичну ракету, яка прямувала на Кременчук з півночі. За даними моніторингових каналів, у цей час могли рухатися дві балістичні ракети.

Близько 04:17 ракета перебувала в Богодухівському районі Харківщини та рухалася в напрямку Полтавщини. О 04:21 її зафіксували північніше Полтави – ціль рухалася на південний захід.

О 04:23 повідомлялося, що швидкісна ціль проходить північніше Полтави у напрямку Решетилівського району. За кілька хвилин, о 04:26, ракета пройшла південніше Решетилівки та рухалася в напрямку Козельщинського району, далі – у бік Кременчука та місцевого нафтопереробного заводу. О 04:25 також надходила інформація про ракету над Полтавщиною курсом на Кременчук.

Після ракетної загрози область атакували реактивні БпЛА. О 04:53 їх зафіксували східніше Кременчука, де вони рухалися на північний захід.

О 05:20 повідомляли про один реактивний безпілотник, який рухався від Шишацького району в напрямку села Покровське Решетилівського району. Ще один БпЛА перебував над Великобагачанським районом, поблизу Великої Багачки. О 05:24 стало відомо, що цей дрон маневрував поблизу селища та навколишніх населених пунктів.

О 05:46 реактивні БпЛА перебували вже в центральній частині Полтавщини та рухалися на захід. О 06:06 повідомлялося про їхній рух із Полтавщини через Черкащину в напрямку Київщини.

О 06:52 один із реактивних БпЛА перебував у районі Шишаків. А о 07:32 повідомили про три реактивні безпілотники, які пройшли повз Кременчук у напрямку Черкащини.

Нагадаємо, що Кременчук опинився серед основних напрямків нічної атаки. У ніч на 16 серпня російські війська атакували Кременчук ракетами та ударними безпілотниками. Кременчук був одним із основних напрямків удару разом із Київщиною та Дніпропетровщиною.

За даними Повітряних сил ЗСУ, загалом уночі противник застосував протикорабельні ракети «Онікс», балістичні ракети «Іскандер-М»/С-400/KN-23, керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 106 ударних БпЛА типу Shahed, «Гербера» й дрони-імітатори «Пародія».

Станом на 08:00 українська ППО збила або подавила три ракети Х-59/69 та 85 ворожих безпілотників. Водночас зафіксували влучання засобів повітряного нападу на 13 локаціях, ще на трьох – падіння збитих цілей та уламків.

Ворожа атака на область триває. У повітряному просторі залишалися кілька ворожих БпЛА.