Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – esu-center.com

Комп’ютерну томографію (КТ) органів грудної клітини призначають, коли неможливо провести ПЛР-тест, наявність дихальної недостатності чи існування супутніх патологій та випадки негативного ПЛР-тесту та загальний важкий стан пацієнта.

Про це 14 жовтня повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Як пацієнту зробити безоплатне КТ:

  • звернутися до сімейного або лікуючого лікаря за медичною допомогою. Якщо лікар бачить потребу в КТ, то виписує е-направлення на обстеження. У направленні вказується лише код послуги та інформація про заклад та лікаря, який створив це направлення;
  • обрати медзаклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом з НСЗУ за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». Знайти необхідну лікарню можна на дашборді НСЗУ або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77;
  • зателефонувати до відповідної поліклініки та уточнити, чи має медичний заклад апарат для проведення КТ (томограф) та лікаря, який його може зробити. Якщо є, то записатися на обстеження. 

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували.

Loading...