photo_2021-06-12_13-35-48

Нову 10-поверхівку планують звести на вул. Героїв АТО, 81 на відстані 28 м від існуючої будівлі. Підрядник «Логосс», що є структурою фірми «СМНК-17», намагається розпочати підготовчі роботи, але мешканці їх зупиняють.

Про це ЗМІСТу розповіла жителька будинку Ганна Мельникова.

За її словами, підготовчі роботи підрядник розпочав 8 червня. Для цього викопали ями, щоб встановити паркан. «Логосс» не залишив попереджувальних табличок й повідомлень про початок робіт, тому місцеві ями закопали:

«Ми вимушені були звернутися до поліції, бо вони вирили ями, які становили небезпеку. Ідея забудувати територію перед будинком триває з 2017 року. Тоді депутати дали згоду на розміщення будинку і до 2021 року ми не чули нічого. Цьогоріч у березні депутати міської ради і продовжили договір оренди ділянки».

Орендарем ділянки  є ТОВ «Фармацевтична компанія «Провізор»». Договір оренди з цієї компанією викладений у новій редакції, але його не продовжували за правилами:

Фрагмент рішення міськрї ради

«Вони обійшли вимогу проведення аукціону. Якби її виставляли на аукціон, ми б взяли участь і під більшу ставку забрали. І місто більше б отримувало коштів. Зараз забудовник отримав дозвіл на підготовчі роботи. Вони повідомили державну інспекцію про початок робіт, але мешканці викликали поліцію і поки на сайті ДАБІ не було офіційно повідомлення їм не дозволяли починати роботи».

Ями, які закопали місцеві. Забудовник створив їх для встановлення паркану

Місце для будівництва нового будинку на вул. Героїв АТО обмежене з одного боку багатоповерхівкою, а з іншого – дорогою та автозаправною станцією. Одна з жительок існуючого будинку каже, що живе тут з 1983 року. Коли нову багатоповерхівку здавали у використання, далі були кукурудзяні поля. Зараз район укомплектований, тому жителі кажуть, що новий будинок позбавить їх зони відпочинку, паркувальних місць і створить додаткові проблеми з колектором.

«Вони позиціонують себе як елітне житло. Яке вибачте елітне? Тут прямо понад дорогою буде, без паркувальних місць. Днями забудовник нас запросив на розмову. Хотів говорити наодинці, але ми відмовилися і покликали до людей. Забудовники приїхали, побачили людей і відмовилися говорити на камери. Надали скупі пояснення», – говорить Ганна Мельник.

АЗС навпроти будинку

Представниця забудовника сказала, що громадські слухання були 2017 року. Жителі будинку направляли запити про слухання й хотіли отримати протоколи:

«Міська рада не надає цю інформацію. Невідомо чи були слухання, хто на них був, хто доповідав. Якщо виявиться, що слухань не було, то ми їх влаштуємо. Люди налаштовані критично і ми змусимо почути нас».

Схема

Щоб завадити будівництву, мешканці житлово-будівельного кооперативу «Бірюза» (вул. Героїв АТО, 83/23 корпус 3) та «Клен» (вул. Героїв АТО, 83/23, корпус 2) та об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишок» (вул. Героїв АТО, 79) вирішили об’єднатися. У планах жителів будинку виступ на засіданні депутатської містобудівної комісії та сесійному засіданні Полтавської міської ради 18 червня.

Територія, яку хочуть забудувати

ЗМІСТ писав, що судді Октябрського районного суду Полтави скасували підозри керівникам «СМНК-37» та «Логосс».

Нагадаємо, Полтавська обласна прокуратура провела слідство і встановила, що висотність житлового будинку на Пилипа Орлика перевищує допустиму для історичного центру міста.

За словами керівника обласної прокуратури Антона Столітнього, висотність мала не перевищувати 23 м, але компанія-забудовник і підрядник порушили цю вимогу та разом з посадовцями підробили дані у документах.

За підсумками слідства, прокуратура підготувала позов і в березні повідомила про підозру директорів підприємства-забудовника та підрядної компанії щодо внесення до документів недостовірних відомостей про висотність будинку.

Адвокати компанії-забудовника ТОВ «СМНК-37» вважають, що об’єкти будівництва завжди мають відхилення від затвердженого проєкту. Адвокати не спростовують інформацію керівника прокуратури Антона Столітнього про те, що будівля на 3 метри вища, аніж планували.

За їхніми словами, відхилення від проєкту та вимог будівельних норм і правил не є істотними та не порушують інтересів суспільства. Детальніше про позицію адвокатів забудовника можна дізнатись тут.

Loading...