Через незаконну вирубку лісів Полтавщина зазнала 13,5 мільйонів збитків

Фото – village.com.ua
Цьогоріч на Полтавщині до судів передали майже 40 обвинувальних актів щодо незаконних вирубок лісу.
Про це повідомили в пресслужбі Полтавської обласної прокуратури 27 вересня. Через незаконну порубку та збут лісу на Полтавщині держава зазнала збитків на понад 13,5 млн грн.
Для прокурорів Полтавщини провели семінар щодо особливостей фіксації незаконних порубок лісу. Обговорювали алгоритм дій під час документування таких злочинів.
Упродовж 2023 року до судів прокурори спрямували 54 обвинувальних акти через незаконну порубку або перевезення, зберігання, збут лісу.
Раніше ЗМІСТ писав, що торік в області виявили 311 фактів незаконної вирубки дерев, а орієнтовний об’єм вирубок склав 1 тис. 160 м3. Крадії насаджень заподіяли шкоди на суму понад 31 млн грн.
На Полтавщині обліковується 288 тис. га земель лісового фонду. У власність та користування місцевим не надали близько 28 тис. га лісів та полезахисних лісових смуг. Тож ці насадження потерпають від незаконних вирубок та перебувають у незадовільному стані.
Незаконна вирубка дерев на Полтавщині
На Полтавщині шериф громади викрив групу людей, які незаконно рубали дерева. Порушників викрили поблизу села Пришиб Кременчуцького району.
Шериф Пришибської громади викрив 5 чоловіків, які рубали дерева без дозвільних документів. Для документування правопорушення на місце події прибула слідчо-оперативна група поліції.
Слідчі встановили, що чоловіки використовували бензопили та транспорт. Речові докази та знаряддя правопорушення забрали.
Триває досудове розслідування через незаконну порубку лісу. Наразі вирішують питання щодо повідомлення фігурантам про підозри. У разі визнання вини судом правопорушникам загрожує до трьох років позбавлення волі.
У листопаді торік під час рейду у селі Шушвалівка Градизької громади правоохоронці викрили чоловіків, які незаконно спилювали дерева.
За даними слідства, чоловіки за допомогою бензопил та трактора МТЗ з причепом, самовільно вирубали близько 4 метрів кубічних деревини. Речові докази та знаряддя вчинення правопорушення правоохоронці вилучили.
Семеро жителів Полтавщини незаконно спиляли понад 400 дерев. Упродовж червня-серпня торік семеро порушників без лісорубного квитка незаконно спиляли 400 акацій, дубів, кленів, ясенів та інших порід дерев. Колоди вони перевозили на територію домогосподарства одного зі співучасників та продавали місцевим.
Їх спіймали правоохоронці. За попередніми підрахунками, крадії дерев завдали збитків на майже 2 млн грн Лубенській дистанції захисних лісонасаджень, «Укрзалізниці», а також Новоселівській та Полтавській громадам.
У грудні 2022 року директор комунгоспу разом з підлеглими спиляв клени та ясени у захисній лісосмузі, яка належить «Укрзалізниці», та намагався вивезти колоди на тракторі. Крадіїв затримала поліція.
Екоінспектори визначили, що вирубка дерев завдала збитків державі 74 тис. 460 грн. Після затримання директор визнав провину та уклав угоду про визнання винуватості, яка допомогла йому уникнути п’яти років в’язниці