З 14 по 30 листопада у суботу та неділю в Україні діяв карантин «вихідного дня». У межах нього обмежували роботу громадських закладів та посилювали карантин.

2 грудня уряд вирішив не продовжувати такий формат карантину, але розглядає ймовірність запровадження локдауну. Очільник Ради національної безпеки Олексій Данилов 1 грудня сказав, що жорсткий карантин в Україні 100% введуть, але поки визначаються з датами.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, карантин «вихідного дня» був ефективним, бо дозволив знизити активність українців та поширення коронавірусної хвороби. За його словами, це дозволило розвантажити українську медичну систему:

«Ми отримали позитивний ефект на кінець карантину "вихідного дня", 30 листопада. За попередній тиждень ми отримали на 6 тисяч випадків захворювання менше, ніж прогнозували».

Тепер в Україні діють обмеження «помаранчевої» зони адаптивного карантину.

Результативність карантину «вихідного дня» на Полтавщині. Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін 2 грудня розповів, що посилення карантину на вихідних в області було ефективним рішенням. За його словами, це дало змогу призупинити поширення хвороби:

«Якщо порівняти показники до посилення карантину та після, то ви побачите, що нас вдалося зафіксувати показники. Після карантину показники зафіксувалися і не ростуть у такій прогресії. І це з урахуванням того, що на Полтавщині фіксували порушення карантину підприємцями».

За словами Дмитра Луніна, не всі підприємці на Полтавщині справно дотримувалися вимог, але це не завадило зафіксувати рівень захворюваності і стримати поширення інфекції так, як це можливо в нинішніх умовах.

Як змінювалася кількість людей на Полтавщині, у яких виявили коронавірусне захворювання з 9 по 30 листопада

Під час карантину на вихідних поліція виявляла заклади та підприємства де порушували вимоги. На кожну з вікендів фіксували десятки порушень і складали адмінпротоколи. Про виявлені порушення на кожному з тижнів ЗМІСТ детально розповідає тут.

Ситуація із захворюваністю. Станом на 2 грудня на Полтавщині виявили коронавірусну хворобу у 23 тисяч 291 людини. Наразі в області продовжують лікування 10 тисяч 85 людей, зокрема 198 дітей, а одужали 12 тисяч 701 пацієнт. За час карантину від ускладнень COVID-19 померли 505 людей.

За даними МОЗу, рівень завантаженості ліжок пацієнтами з підтвердженим діагнозом та підозрою на коронавірус на Полтавщині становить 56,9%. Показник рівня захворюваності сягає 498, при нормі у 40 хворих на 100 тисяч населення. Натомість індикатори охоплення тестуванням та кількості ліжок у лікарнях у нормі.

Додамо, Україна забронювала 8 млн доз вакцин від коронавірусу. Аби вакцинувати майже 50 тисяч людей, які за віком належать до групи ризику важкого перебігу хвороби, які живуть на Полтавщині, області потрібно 100 тис. вакцин.

Скільки людей захворіли на COVID-19 у закладах освіти Полтавщини з початку навчального року у графіці можна побачити тут.

Loading...