Депутати облради не надали дозвіл на видобуток газу на Полтавщині дочірнім фірмам компанії російського олігарха Фукса

Автор: Вікторія Баберя, 17 вересня, 12:14

Фото: Депутати облради не надали дозвіл на видобуток газу на Полтавщині дочірнім фірмам компанії російського олігарха Фукса


У вівторок, 17 вересня, на сесії Полтавської обласної ради депутати розглянули блок питань про надання спецдозволів на видобуток газу і нафти без аукціонів на території родовищ області. І ухвалили рішення відмовили у наданні.

Зазначимо, ТОВ «БЕСТ ГЕО ТЕХ», ТОВ «НАДРА ВЕСТ ГРУП», ТОВ «ЮНОЛІТ ОЙЛ», ТОВ «ПРОФІ НАФТ» є дочірніми фірмами компанії «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ». Про це писали всеукраїнські ЗМІ у березні 2019 року.

А це – фірма російського олігарха Павла Фукса, що раніше називалася «ГОЛДЕН ДЕРРІК».

Першочерговість розгляду питань щодо видобутку депутати мотивували тим, що вже завтра, 18 вересня, спливає термін дії договору на видобуток. І це означає, що дозволи продовжаться автоматично, а допустити цього не можна.

Зокрема, на порядок денний винесли погодження надання без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням:

  • ТОВ «БЕСТ ГЕО ТЕХ» – газу сланцевих товщ, нафти, газу, розчиненого у нафті, газу природного, конденсату Гулаківської площі на території Машівського та Новосанжарського районів;
  • ТОВ «НАДРА ВЕСТ ГРУП» газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Бутівсько-Миргородської площі на території Миргородського, Великобагачанського та Шишацького районів;
  • ТОВ «ЮНОЛІТ ОЙЛ» газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Фльорівсько-Ювілейної площі на території Котелевського, Полтавського, Чутівського, Диканського та Зіньківського районів;
  • ТОВ «ПРОФІ НАФТ» – газу природного, нафти Руновщинської площі на території Полтавського та Чутівського районів;

На початку засідання депутат Петро Ворона звернувся до депкорпусу з пропозицією проводити голосування шляхом піднятих рук, без реєстрації в системі за допомогою карток. Він наголосив, що зафіксовані результати поіменного голосування можуть бути використані Фуксом у разі його звернення до суду з оскарженням рішень сесії.

Петро Ворона

Причина: система не пройшла державну реєстрацію і не є сертифікованою. Голова облради Олександр Біленький виніс на голосування пропозицію щодо ухвалення рішень за «старою» системою, але її підтримали лише четверо.

За результатами голосування депутати ухвалили рішення не надавати погодження на видобуток газу на території області вищезазначеним фірмам (члени профільної комісії напередодні сесії не рекомендували це погодження).

Олександр Біленький

Пригадаємо, влітку 2018-го Полтавська облрада віддала фірмі «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ» ще 10 газових родовищ для видобутку газу і нафти. І, хоча видача ліцензії відбувалася без проведення аукціонів, громадських слухань чи спеціальних дозволів, рішення погодили майже всі депутати облради.

Тоді ситуація з родовищами Полтавщини і стала причиною мітингу під стінами ОДА на початку вересня, який організував столичний журналіст-розслідувач Дмитро Гнап. На чолі із ним близько півсотні полтавців вимагали коментарів голови облради та скасування рішень. ЗМІСТ вже висвітлив думки представників обох сторін конфлікту.

І вже на наступній сесії 19 жовтня 2018-го, були спроби переглянути питання надання дозволів на користування 10-ма газовими родовищами на Полтавщині фірмі «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ». Цей запит намагався внести до порядку тоді ще депутат від «Радикальної партії» Руслан Ляшко. Але ні з першої спроби, ні з другої звернення навіть не внесли до порядку денного. Тож, залишили дозволи в силі.

Крім того, на сьогоднішній сесії депутати відмовили у наданні спецдозволів і іншим фірмам:

  • ТОВ «ГЕО ВЕРТИКАЛЬ» газу сланцевих товщ Давидівсько-Лелюхівської площі на території Новосанжарського та Кобеляцького районів;
  • ТОВ «ГЕО КОННЕКТ» – газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Ново-Диканської площі на території Новосанжарського, Решетилівського та Полтавського районів;
  • ТОВ «ТРАНС СЕТ ГЕО» – газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Вільшанської площі на території Полтавського та Новосанжарського районів.

Депутати на сесії не надали дозволи на видобуток

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 17 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація