Депутати Полтавської міськради прийняли програму підтримки ОСББ: що далі

Автор: Максим Самойдюк, 20 грудня, 13:22

Фото: Депутати Полтавської міськради прийняли програму підтримки ОСББ: що далі


Депутати Полтавської міськради 34-ма голосами затвердили програму підтримки ОСББ. По суті, тепер місто ремонтуватиме лише такі будинки. А от тим, в кого об’єднання немає, варто задуматися.

20 грудня 2019 на черговій, так званій «бюджетній» сесії, депутати полтавської міської ради прийняли «Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2020-2025 роки». Згідно з цією програмою, місто буде допомагати ОСББ, водночас як «жеківські» будинки залишаться без ремонту.

На думку заступника міського голови з питань УЖКГ Олексія Чепурка, мешканці будинків не цінують ремонт, який їм проводить влада, адже усі будинки й за 5 років не відремонтуєш. Тому, в продовження цієї логіки, програма підтримки ОСББ фактично сприятиме створенню цих об’єднань, а також має навчити полтавців відповідальності за свої будинки.

Олексій Чепурко

Тепер до суті. Згідно з нею, передбачається наступне.

Власники будинків, які мають на меті створити ОСББ, подають звернення до УЖКГ. Виготовлення технічної документації (паспорти об’єктів) їм фінансується з бюджету.

ОСББ можуть претендувати на допомогу з міського бюджету на ремонт під’їздів, покрівель, трубопроводів, електромереж і дворових проїздів, проте не більше, ніж 70% від загальної вартості робіт.

Для цього співвласникам треба визначити відповідальну особу, надати копію статуту, надати лист-згоду на проведення робіт від усіх співвласників до УЖКГ та надати гарантійний лист щодо фінансування робіт на 30% від проєктно-кошторисної вартості.

Також міська влада може відшкодувати від 20 до 30% тіла кредиту ОСББ, направленого на здійснення заходів з енергоефективності будинку + місто погасить відсотки (якщо не більше 25%).

Для цього голова ОСББ подає заявку в державний «Фонд енергоефективності», а сам будинок проходить енергоаудит. Після цього документи від фонду та кредитний договір (з розкладом виплат по кредиту) треба віднести до УЖКГ.

Зауважимо, що державний фонд енергоефективності паралельно може відшкодувати до 50% витрат на заходи, спрямовані на підвищення енергоефективного споживання ресурсів як грант. Таким чином, при оптимальних умовах, ОСББ виплачує тільки 20% тіла кредиту.

Раніше ЗМІСТ повідомляв, що на виконання цієї програми у 2020 році депутати міської ради заклали 40 млн грн. Бюджет же на 2020 рік прийняли на цій же сесії. Цікаво, що бюджет прийняли ще до прийняття цієї програми, тобто у витрати бюджету була закладена на той момент не існуюча програма.

Нагадаємо, що раніше ЗМІСТ підбивав підсумки житлово-комунальної реформи та розповідав про проблеми ОСББ у Полтаві. Крім того у Полтаві відбулося три форуми ОСББ.

Додамо, що у Полтаві є приклади ОСББ, яким вдалося покращити будинок завдяки реформі.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 20 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація