Диканський ландшафтний парк проситься «під крило» Полтавської облради

Автор: Євгенія Каблучка, 14 лютого, 08:25

Фото: Бузковий гай у Диканці (Джерело - http://galery.com.ua)


До 2018 року дирекція Диканського парку отримувала кошти на існування одразу з кількох бюджетів: сільських, районного та обласного. Але у березні 2017 року Диканська районна рада «відхрестилася» від парку. Тепер гроші просять у області.

13 лютого на засіданні екологічної комісії Полтавської облради депутати заслухали питання «Про фінансування регіонального ландшафтного парку «Диканський». Детальніше про ситуацію, яка склалася із фінансуванням дирекції парку, розповів голова Диканської районної ради Станіслав Муха.

За словами голови райради, з 2013-го року екологічні відрахування на районний рівень припинилися. Протягом 2013-го року парк фінансувався за рахунок районного бюджету із загального фонду. З 2014-го року запровадили практику співфінансування з обласного бюджету.

«З 16-го березня 2017-го року районна рада ухвалила рішення припинити фінансування дирекції ландшафтного парку через те, що бюджетний кодекс екологічних відрахувань на районний рівень не надає. Такі кошти є на рівні сільських бюджетів та області», – пояснив Станіслав Муха.

Станіслав Муха

У 2017-му році на парк витратили 726 тисяч гривень. З цієї суми 246 тисяч гривень виділили з районного бюджету, 47 тисяч гривень – із сільських бюджетів, 433 тисячі гривень – з бюджету області.

На цей рік потрібно вже 900 тисяч гривень. І, оскільки, районний бюджет відмовляється надавати кошти, суму просять виділити з обласного бюджету.

«Диканське» питання викликало бурхливе обговорення на засіданні комісії. Одні депутати вважають, що парк варто передавати області, інші вважають, що такий чином район перекладає «головний біль» на область. І за такою ж схемою завтра почнуть діяти інші райони.

Наприкінці депутати ухвалили рішення прийняти інформацію до відома та направити питання на вивчення до Департаменту екології та природніх ресурсів Полтавської ОДА.

Довідка

Регіональний ландшафтний парк  «Диканський» заснували у 1994-му році рішенням Полтавської облради. З 1998-го року рішенням Полтавської районної ради створили дирекцію. Зараз штат налічує 9 осіб.

Опублікована: 14 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація