Samples are tested for respiratory viruses during a visit by Britain’s Chancellor of the Exchequer Rishi Sunak to the pathology labs at Leeds General Infirmary, in Leeds
Samples are tested for respiratory viruses during a visit by Britain’s Chancellor of the Exchequer Rishi Sunak to the pathology labs at Leeds General Infirmary, in Leeds

Samples are tested for respiratory viruses during a visit by Britain’s Chancellor of the Exchequer Rishi Sunak to the pathology labs at Leeds General Infirmary, in Leeds, Britain March 12, 2020. Danny Lawson/Pool via REUTERS

Для збільшення кількості досліджень роблять ремонт у будівлі обласного лабораторного центру. Наразі вже завершили косметичний ремонт у 2 приміщеннях, на черзі – ще 1.

Розпочали роботи в суботу, 11 квітня, за рекомендаціями експертів-вірусологів МОЗ Оксани Обертинської та Світлани Степанюк. Вони оглянули лабораторію, де проводять ПЛР-дослідження щодо виявлення вірусу COVID-19. Та повідомили, що в Полтаві є всі можливості створити потужну вірусологічну лабораторію, яка буде спроможна за добу робити 500-600 ПЛР-тестувань.

«До нас у п’ятницю приїжджали із МОЗ радники-вірусологи, керівники кафедр української вірусології і вони давали нам методичні рекомендації, як збільшити кількість досліджень за добу. Ми з ними розробили чек-план, який дозволяє нам зрозуміти, що треба зробити для того щоби збільшити кількість досліджень», – розповів перший заступник голови ПОДА Дмитро Лунін.

Загалом, ремонт розділили на 2 черги. Наразі вже готова 1 черга – завершили косметичний ремонт у 2 приміщеннях. Сьогодні, 15 квітня, їх почали облаштовували необхідним обладнанням, повідомив Дмитро Лунін:

«Ми отримали його з центру СНІДУ, з Української медичної стоматологічної академії та інституту свинарства необхідне додаткове обладнання, яке використовуватимемо в дослідженнях. Це дозволить уже сьогодні здійснювати понад 100 ПЛР-тестувань».

Також Лунін додав, що розпочали ремонт у приміщенні 2 черги, де теж мають встановити обладнання. Прогнози щодо обертів лабораторії він говорить наступне: до кінця тижня або на початку наступного, у лабораторному центрі можна буде проводити 300 досліджень за добу.

«Це додатково зробили ремонт, щоб у нас був буферний запас щодо досліджень. Поки що немає такого обсягу робіт, але все може статися й ми повинні бути готові», – підсумував Лунін.

Нагадаємо, перший апарат для проведення ПЛР-тестів передали на баланс Полтавського обласного лабораторного центру в п’ятницю, 27 березня. Його придбали підприємці. Проводити дослідження на цьому обладнанні розпочали в понеділок, 30 березня.

Другий апарат придбала мережа супермаркетів АТБ і передали на баланс ПОЛЦ 7 квітня. З його появою лабораторія оптимізувала роботу й може проводити діагностування не по 20, а вже по 40 пробам на добу. Нині на Полтавщині в наявності 6 тисяч ПЛР-тестів, і для всіх є реагенти.

Loading...