Як змінити постачальника газу
Як змінити постачальника газу

Джерело – kosatka.media

У травні постачальники планували перейти від обліку спожитого газу в кубометрах до кіловат-годин. Через війну перехід відтермінували.

Про це повідомили в пресслужбі «Нафтогаз Україна».

Через початок повномасштабної війни споживачі газу продовжать сплачувати за кубометри газу, а не за обсяг отриманої енергії. «Нафтогаз» відтерміновує запровадження кіловат-годин у платіжках. На нову систему обліку перейдуть після завершення війни.

До воєнного стану опалювальний сезон 2021–2022 років мав бути останнім, коли споживачі сплачували за газ за метричними показниками.

Метою нововведення є інтеграція України до Європейського ринку газу, а також справедливе ціноутворення для споживача, адже енергетична цінність газу відрізняється в різних областях. Споживачі областей з меншою теплотою згоряння мали платити менше за тих самих фактичних обсягів використаного газу.

Для обліку спожитої енергії не потрібно буде змінювати обладнання. Розрахунок здійснюватимуть так само з використанням лічильників газу. Для обрахунку кількість спожитого газу в кубометрах множитиметься на вищу теплоту згоряння газу в регіоні.

Нагадаємо, що облгаз на Полтавщині спростував звинувачення в наданні гуманітарної допомоги окупантам.

Loading...