Ексгубернатор Полтавської ОДА Валерій Головко створює політичний проєкт для участі в місцевих виборах

Автор: Віталій Крицький, 15 жовтня, 16:41

Фото: Євген Почечун, Валерій Головко, Геннадій Коваленко (обкладинка Юлії Деркач)


Регіональне політичне об’єднання формується з лояльних до Валерія Головка керівників ОТГ та депутатів Полтавської обласної ради. Причина: участь в місцевих виборах які, найімовірніше, відбудуться навесні 2020 року.

Про політичні амбіції екскерівника Полтавської ОДА Валерія Головка, якого звільнили з посади через підозру в корупційних злочинах, ЗМІСТу стало відомо із кількох непов’язаних між собою джерел у Полтавській обласній раді.

Політичному відродженню Валерія Головка передувало кілька подій, які відбувалися протягом останніх двох місяців.

Так, 25 липня на другому засіданні 26-ї сесії Полтавської обласної ради була створена депутатська група «За успішну Полтавщину», до якої увійшли вісім депутатів:

  • Геннадій Коваленко;
  • Олександр Коваленко;
  • Олександр Сірик;
  • Віктор Скочко;
  • Олександр Сухань;
  • Олександр Трухін;
  • Олександр Сиченко;
  • Руслан Рогов.

Як пояснював голова новоствореного об’єднання Геннадій Коваленко, разом з колегами вони сприятимуть соціально-економічному розвитку області, працюватимуть для зміцнення територіальних громад, забезпечуватимуть справедливий і рівний доступ громадян до якісних послуг з освіти, медицини, правового захисту тощо.

На початку жовтня стало відомо, що на Полтавщині створили громадську організацію «Народовладдя України». Її також очолив Геннадій Коваленко. До неї увійшли депутати об’єднання «За успішну Полтавщину» і, як повідомляв сам Коваленко, ще близько 30 осіб: депутати, екскерівники РДА, голови ОТГ тощо.

У новоствореній ГО є кілька формувань впливових політиків із міста й області, таких як групи Валерія Головка та Олександра Біленького.

Повний перелік усіх членів організації поки невідомий, тому ми проаналізували дані з відкритих джерел та власну інформацію.

 

Група Валерія Головка

Геннадій Коваленко давно знайомий з Валерієм Головком. Вони обидва вихідці з політичної партії «Фронт Змін». У 2010 році на місцевих виборах пройшли до Полтавської облради під прапорами політсили Арсенія Яценюка. Згодом Валерій Головко пішов на підвищення: у 2012 році став народним депутатом, а через два роки експрезидент Порошенко призначив Головка керівником Полтавської ОДА. У свою чергу Геннадій Коваленко вдруге став депутатом облради в 2015 році, але вже від «БПП “Солідарність”».

Геннадій Коваленко запевняє, що хоч давно і знайомий з Валерієм Головком, поки що не розмовляв із ним щодо членства в громадській організації. Він пообіцяв, що найближчим часом організує пресконференцію, на якій представлять усіх членів ГО.

Геннадій Коваленко (посередині) починав свій політичний шлях із Валерієм Головком

За неофіційною інформацією, депутат Полтавської обласної ради Ігор Сірик також планує увійти до новоствореної ГО або, щонайменше, до депутатської групи, але поки що він це не афішує. Однак вже встиг вийти із фракції «Батьківщина».

UPD. 16.10.2019: Ігор Сірик запевнив, що він не планує долучатися до будь-якої депутатської групи або громадської організації.

Під вплив Валерія Головка потрапляють також, голови Коломацької та Щербанівської ОТГ Євген Почечун і Ігор Процик та екскерівник Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

Сам ексгубернатор влітку на позачергових парламентських виборах балотувався самовисуванцем по 145-му округу. Його вибір можна пояснити тим, що Головко, ймовірно, очікував на електоральну підтримку саме в Коломацькій та Щербанівській громадах, які сформувалися під час його перебування на керівній посаді в ОДА. У підсумку Головко отримав 1,44% підтримки.

Членом «Народовладдя України» є Віктор Дейнега. У 2015 році Валерій Головко призначив його начальником управління ДСНС України в Полтавській області. Наразі Дейнега працює директором Музею важкої бомбардувальної авіації. Крім того, на місцевих виборах у 2015 році Дейнега балотувався до Полтавської обласної ради від «БПП “Солідарність”». Він із позитивом згадував часи, коли Андрій Матковський був на посаді міського голови Полтави.

Ймовірно, до новоствореного проєкту приєднається й голова Полтавської РДА Ігор Карімов та експерший заступник голови ПОДА (Валерія Головка) Андрій Пісоцький.

 

Група Олександра Біленького

Насамперед до групи голови Полтавської обласної ради можна віднести Олександра Трухіна і Руслана Рогова.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький (праворуч)

Олександр Трухін став депутатом облради у 2015 році від «БПП». На позачергових парламентських виборах Трухін обрався до Верховної Ради вже від «Слуги Народу» на 40-му окрузі на Дніпропетровщині і склав повноваження депутата облради. Олександр Трухін говорив, що не залишить Полтавщину і працюватиме на два округи.

Руслан Рогов був головою фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» в Полтавській обласній раді, але його усунули від посади і пообіцяли відкликати. Однак все закінчилося тільки виключенням із фракції.

Олександр Коваленко, обраний від «Аграрної Партії України» є членом бюджетної комісії і в протистоянні Ірина Степаненко – Олександр Біленький, своїми голосуваннями підтримує останнього.

Аграрій, підприємець, депутат від «Аграрної партії України» Віктор Скочко увійшов до бюджетної комісії рішенням депутатів на 27-й сесії Полтавської обласної ради саме для підтримки Олександра Біленького.

Із високою ймовірністю до групи Біленького можна віднести депутатів Олександра Суханя (балотувався від «БПП») й «ляшківців» та вихідців із Лубен Олександра Сиченка й Олександра Сірика.

Однак, що точно залишається під питанням, так це участь самого Олександра Біленького у цьому проєкті. За нашою інформацією, він досі не вирішив для себе, із ким він піде на місцеві вибори. Можна тільки припустити, що своє політичне майбутнє він знову може пов’язати з фігурою експрезидента Петра Порошенка, адже, як сам Біленький говорив, він не звик змінювати політичні погляди.

 

Валерій Головко йде на вибори

Ексгубернатор Полтави вичікує вдалого моменту, коли він зможе публічно заявити про участь у місцевих виборах. Останнім часом з’являється непідтверджена інформація, що Валерій Головко та опозиційний депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський знайшли спільне бачення щодо розвитку міста й області, тому не виключено, що найближчим часом вони разом формуватимуть команду до міської й обласної рад. Тим паче, що Головко та Матковський вже мали спільний політичний досвід у 2015 році.

Матковський, Пісоцький, Головко у 2015 році (Джерело - poltava.to)

Не виключено, що Головко буде «сірим кардиналом» у полтавській політиці. Але однозначно можна стверджувати наступне: він й досі залишається тією людиною, яка може впливати, незалежно від наявності посади.

Опублікована: 15 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}



Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація