Експерти зі столиці навчали полтавців ефективно використовувати бюджетні кошти

Автор: Тетяна Борисенко, 15 жовтня, 14:53

Фото: Марта Семеряк, аналітик Центру


Представники громадської організації «Центр UA» провели в Полтаві консультацію з питань забезпечення контролю за використанням децентралізованих фінансів. Ключові тези зустрічі – представники громади повинні брати участь у розробці та ухваленні відповідних рішень органів місцевого самоврядування, а останні мають бути підзвітними.

До участі в комплексній публічній консультації запросили представників органів місцевого самоврядування, фінансових управлінь та бюджетних департаментів органів місцевого самоврядування обласного, районного та міського рівнів, а ще громадських організацій та активістів. Попередньо анонсованих спеціалістів із Міністерства фінансів, на зустрічі не було. Під час зустрічі присутні обговорили ключові аспекти ефективного використання бюджетних коштів, які залишаються на місцях. Серед основних питань, на яких акцентували увагу: забезпечення дієвого контролю за використанням децентралізованих фінансів та залучення громадян до ухвалення рішень.

На захід завітали представники громадськості та самоврядування

Аналітик політики напряму «Контроль за використанням публічних фінансів» Центру UA Марта Семеряк наголосила, що відповідно до чинного законодавства, наразі в Україні є дві державні структури, до компетенції яких входить здійснення контролю за розподілом коштів з місцевих бюджетів. Це Державна аудиторська служба України (ДАС) та Рахункова палата України.

«Водночас, на сьогодні ДАС – це єдина структура, що має повноваження контролювати місцеві бюджети в повному обсязі. Адже вища аудиторська інституція передбачає лише можливість контролю. Ця норма прописана в законі», – пояснила Марта Семеряк.

Її колега, аналітик політики напряму «Залучення громадян до розробки та ухвалення рішень місцевим самоврядуванням» Антон Кушнір переконаний, що Рахунковій палаті варто надавати більші повноваження.

«За рекомендацією GRECO – групи держав протидії корупції – повноваження здійснювати незалежний зовнішній контроль за місцевими фінансами необхідно надати вищій аудиторській інституції, тобто Рахунковій палаті України», – сказав Антон Кушнір.

Антон Кушнір

Місцеві учасники обговорення активно долучилися до дискусії. Жваво обговорювали питання й вносили пропозиції. Усі погодилися на думці, що громадяни дійсно мало контролюють роботу влади. А єдиним центром фінансового контролю все ж таки має бути аудиторська служба.

Куратори «Центру UA» наголошують, що зібрані під час консультації пропозиції будуть враховані Міністерством фінансів України при розробці державної політики контролю за публічними фінансами.

Опублікована: 15 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація