Фігуранти корупційного скандалу в ОДА мають будівельний бізнес у Полтаві, який наразі перебуває під арештом

Автор: Максим Самойдюк, 4 березня, 11:29

Фото: Фігуранти корупційного скандалу в ОДА мають будівельний бізнес у Полтаві, який наразі перебуває під арештом


Продовжуємо тему корупції в ОДА.

Дорожники з Азербайджану мають у Полтаві будівельний бізнес, а власником квартири в одному з будинків є перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький.

Минулої середи, 27 лютого, прес-служба Полтавської ОДА надіслала до редакції реліз щодо обшуків у керівництва ОДА. Ми його перевірили і нас здивувало те, що прес-секретарі ОДА присвятили цілий розділ розбіркам Альберта Уварова (Гюльага Гамбарова) та Ільхама Гасимова.

У ПОДА натякали, що заявник про вимагання хабара (директор «Альві Род») Альберт Уваров – аферист, і як доказ посилалися на його конфлікт із азербайджанським забудовником Ільхамом Гасимовим у Баку. Проте конфлікт у них є не лише в Баку. Виявилося, що в Уварова й Гасимова є конфлікт і навколо будівництва в Полтаві.

Великі розбірки в маленькій Полтаві

Мова йде про ТОВ «Каспі»(Альбува) та ТОВ «Ельман» – ці підприємства зводять у Полтаві два будинки за адресою Коваля, 2 та Європейська, 169.

Будівництво на Європейська, 169

Будівництво на Коваля, 2

До 21 червня 2018 року, за даними Opendatabot, обидва підприємства належали Ільхаму Гасимову. Проте наразі власником ТОВ «Ельман» є Аріф Алієв, він же – власник ТОВ «Алві Род», яке є серед засновників консорціуму «Алві Род». Директором підприємства записаний Олександр Головійчук, водій «Алві Род».

ТОВ «Каспі» у червні, за документами, перейшло у власність Ірини Бондарчук. Про неї відомо мало. Проте показовим є те, що директором підприємства стала Оксана Сліпенко, яка ж є директором консорціуму «Алві Род». Також підприємство змінило назву з «Каспі» на «Альбува». Припускаємо, що нова назва підприємства складена з перших літер АЛЬБерта УВАрова.

Але наразі дотичні до Альберта Уварова люди не можуть розпоряджатися майном. З державного реєстру судових рішень стало відомо, що обидва підприємства змінили власників проти волі попереднього власника Ільхама Гасимова.

Так, з ухвал ми знаємо, що у травні 2018 року директор ТОВ «Каспі» Майіс Шихалієв отримав доручення від власника (в ухвалі немає імені, проте припускаємо, що це сам Ільхам Гасимов) продати підприємство в Полтаві. Про це дізналися низька осіб, які вже в Полтаві вчинили тиск (з ухвали відомо, що зламали ребро) та змусили директора «Каспі» підписати фіктивний договір продажі не лише ТОВ «Каспі», а й ТОВ «Ельман». Припускаємо, що люди, які вчиняли тиск, діяли в інтересах Альберта Уварова й соратників.

Директор подав заяву до поліції, і правоохоронці арештували майно ТОВ «Каспі» («Альбув») та ТОВ «Ельман». Нове керівництво наразі намагається це оскаржити, але (на момент 21 лютого 2019 року) безрезультатно. Можливо, тому ми ще не скоро побачимо завершення будівництва на цих об’єктах.

Факт №1

За інформацією азербайджанських ЗМІ, Ільхам Гасимов з Альбертом Уваровим були компаньйони у далекому 2014-му. Останній фактично виступив кредитором Ільхама, але той нібито не виконав зобов’язань. У результаті Гасимов представ перед судом. Припускаємо, що полтавські події з «Каспі» та «Ельман» мають відношення до цієї історії.

Факт №2

Колишній директор ТОВ «Ельман» (2009-2018 роки) Елсевар Талибов наприкінці 2018 року позивався до СБУ, адже та заборонила йому в’їзд до країни. За даними спецслужби, Елсевар Талибов (громадянин РФ) у 2012 році мав намір створити політичну партію чорнобильців-афганців, мета якої –дестабілізувати ситуацію в країні.

Крім цього, у 2014 році він фінансував окремі ГО, члени якої мали пройти до виконавчих органів влади, аби формувати позиції впливу. Також з тексту ухвали відомо, що ТОВ «Ельман» є дочірнім підприємством АО «Генеральная строительная корпорация», яка фінансується урядом РФ.

СБУ суд виграло.

Факт №3

Альберт Уваров не менш цікавий персонаж. Його латвійська компанія Albuve (не складно здогадатися, на честь кого названа) у 2015 році уклала контракт із азербайджанськими залізничними дорогами на поставку п’яти потягів. Проте наразі сторони судяться, адже Albuve не доотримало 522 тис. євро. Залізничники ж стверджують, що потягів від компанії не отримали.

Варто зауважити, що в ухвалі НАБУ також фігурує Albuve. Нібито саме через неї Уваров перераховував кошти на рахунки британської Profit media group LP за вказівкою керівництва ОДА. 

Факт №4

За іронією долі, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький має квартиру в будинку на Коваля,2. Він проживає не просто в будинку, що зводило підприємство Альберта Уварова, але й сусід з ТОВ «Альбува» й «Ельман», адже ті зареєстровані у сусідній квартирі.

Довідка речових прав на нерухоме майно Андрія Пісоцького

Щоправда, квартиру чиновник придбав наприкінці 2015 року, коли Альберта Уварова та Аріфа Алієва у структурі власності ще не було. Проте погодьтесь, світ тісний.

Висновок

Завдяки прес-релізу ми з’ясували долю двох полтавських довгобудів. Напевно, ми встановили, чому саме в Полтавській ОДА так хвилюються за долю Ільхама Гасимова – колишнього бізнеса-партнера Уварова.

Цей матеріал є набором цікавих фактів, які стали відомим завдяки корупційному скандалу. Факти про полтавський бізнес із міжнародним смаком. Факти про ледь не шпіонаж та російський капітал у нашому місті. Факти по чиновників, чиї сусіди звинувачують їх у корупції.

Опублікована: 4 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація