Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото Fedir Petrov для @spiegelmagazin

Росіяни регулярно обстрілюють енергетичну інфраструктуру України, чим завдають їй руйнувань. Результатом цього є дефіцит електроенергії в системі та відключення споживачів.

«Укренерго» надає ліміт споживання для областей, який виробники можуть забезпечити на денний та нічний час і який не можна перевищувати, аби не спровокувати аварію. 

Щоб дотриматися встановленого ліміту споживання «Полтаваобленерго» використовують різні схеми відключення світла: це можуть бути погодинні, аварійні або екстрені вимкнення, які подекуди застосовують одночасно. Усе залежить від обсягу дефіциту електроенергії та ситуації в енергосистемі кожної області. 

Відключення світла у споживачів були й до енергетичного терору, але планові. Вони потрібні для того, щоб енергетики ремонтували електромережі та об'єкти інфраструктури. Планові відключення запроваджують і нині за певними адресами населеного пункту, де тривають роботи. Зазвичай ремонт виконують у робочий час.

У жовтні росіяни почали масово обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. Спочатку відключення були нетривалими й непередбачуваними, а в листопаді обленерго створили перші графіки погодинних відключень.

Доки дефіцит електроенергії в мережі був незначний, на Полтавщині світло вимикали на 2 години через кожні 4. Коли ж нестача потужностей загострилася після майже десятка ворожих атак на інфраструктуру, енергетики почали вимикати по 2 черги споживачів одночасно, тож відключення тривають по 4 години за графіком.

Коли обмежень графіка погодинних відключень недостатньо, енергетики запроваджують графік аварійних відключень. Тривалість таких вимкнень необмежена, усе залежить від ситуації в енергосистемі. Розроблені 10 черг для відключення світла, які можуть вимикати почергово або одночасно. На виконання команди «Укренерго» у диспетчерів є 5-15 хв.

У разі екстреної потреби різко зменшити енергоспоживання запроваджують спеціальні графіки відключень. За цих умов потрібну кількість ліній вимикають за 3 хвилини без попередження.

Нині Полтавщина потребує майже втричі більше електроенергії, аніж отримує. Через ворожі обстріли критичної інфраструктури знизилося виробництво електроенергії в Україні. Споживання держави становить приблизно 20 тис. МВт/год, а вироблення нині на рівні 9-10 тис. МВт. 

Тому замість потрібних понад 800 МВт/год, Полтавщина отримує по 330-350 МВт в останні дні. 

Loading...