kMYKiTjMSDjfjsau

У четвер, 6 червня, стало відомо, що політик із Полтави, голова Соціалістичної партії України Ілля Кива, йде на парламентські вибори разом із кумом Путіна Віктором Медведчуком по списку партії «Опозиційна платформа – За життя».

«Ми прийняли пропозицію приєднатися до потужної прогресивної команди “Опозиційна платформа – За життя”. Сьогодні найголовніше – це досягнення миру в нашій країні. І ми зробили наш крок для того, щоб зшити Україну. Разом ми зможемо забезпечити якісну професійну роботу. Наші політичні погляди збігаються, і ми маємо намір і далі боротися за соціальну справедливість і захищати людей уже в парламенті», – повідомив Ілля Кива на офіційному сайті СПУ.

Новим головою Соцпартії обрано полтавського політика Сергія Чередніченка.

«Ілля Кива склав повноваження голови Соціалістичної партії України. Його відставку прийняв черговий з'їзд, який відбувся 5 червня. Рішенням з'їзду було обрано нового голову партії – Сергія Чередніченка», – зазначається на сайті СПУ.

Сам Сергій Середніченко пояснив, що рішення Іллі Киви пов’язано з виборами:

«У першу чергу, це пов’язано з виборами. А я поки нічого не коментую. Ілля Кива повинен бути в парламенті й він буде там. Соцпартія працює і розвивається».

Раніше ексмер Полтави Олександр Мамай також долучився до «Опозиційної платформи – За життя». Мамай говорив, що якщо програє суд по своєму поновленні на посаду міського голови, то піде в народні депутати по 144 або 145 округу. Найімовірніше, він залучиться підтримкою партії Бойка-Медведчука.

Олександр Мамай та Ілля Кива

Наразі Ілля Кива та Олександр Мамай фактично знаходяться в одній політсилі. Але Сергій Чередніченко підкреслив, що продовжує критично ставитися до Олександра Мамая

«Я критично ставлюсь, коли людина порушує закон. Але коли порушують закон по відношенню до Мамая, то в мене негативне ставлення до Капліна, Шамоти, Матковського. Я людина в опозиції».

6 червня на з’їзді платформи «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко заявляв, що його команда буде боротися за скасування закону про мову, скасування закону про освіту, скасування закону про люстрацію, скасування закону про декомунізацію, перейменування церкви, повідомляє Українська правда.

Нагадаємо, за «ліву» електоральну нішу на державному рівні змагаються два полтавці: Ілля Кива та нардеп Сергій Каплін.

Згідно з реєстром Мін’юнсту, з 24 січня 2018 року Соціалістичну партію очолює Ілля Кива. Однак керівництво СПУ на чолі з Сергієм Капліним вважають цей факт «рейдерським захопленням партії» і змовою міністрів внутрішніх справ і юстиції – Авакова та Петренка.

Loading...