Історичні садиби на Полтавщині: як доїхати

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 8 серпня, 10:47

Фото: Садиба Муравйових-Апостолів розташована в селі Хомутець (Фото – wikimedia.org)


Через карантин, цьогоріч внутрішній туризм набирає стає все популярнішим. ЗМІСТ склав маршрути, де відпочити полтавцям на вихідних.

Закинута садиба Муравйових-Апостолів

Садиба розташована в селі Хомутець, Миргородського району. Побудували садибу в 1770 році. Нині будівля в аварійному стані, але це не завадило їй стати улюбленим місцем для туристів. Будівля у власності аграрно-економічного коледжу ПДАА. Ще до 2000 року всередині садиби проводили заняття. Поряд із будинком є 77 гектарів паркової площі. 

Карта ЗМІСТу для поїздки до садиби

Детальніше про садибу можна прочитати за посиланням.

 

Літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

У Кобеляцькому районі на Полтавщині розташована садиба Олеся Гончара, яку збудували  Гаврило та Єфросинія Гончари у 1892 році. Як пишуть на сайті музею, саме цей будинок став тимчасовим прихистком для Олеся Гончара. Як пише «Голос України», меморіальну садибу відкрили у 2000 році. Раніше там жила двоюрідна племінниця Олеся Гончара Тетяна Бондаревська, яка повернулася в село і очолила музей. 

Сьогодні у цьому музеї-садибі зібрали понад 1,5 тис. експонатів. З-поміж них є і рукописи, і фотографії, і особисті листи Гончара. Їх свого часу допомогли зберегти та зібрати вдова та сестра письменника, аби продовжити пам’ять про цю людину. По суті, садиба – це невелика сільська хата, але саме тут бережуть пам’ять про українського письменника.

Карта ЗМІСТу для поїздки до музею у Кобеляцький район

Музей імені Гончара

Нагадаємо, ЗМІСТ писав про бази відпочинку поблизу Полтави. Під Полтавою працюють аквапарки,  є парк для активного відпочинку на воді.

Також ЗМІСТ розповів як та чим доїхати до:

Опублікована: 8 серпня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація