Комунальний колапс: держава заборгувала комунальним підприємствам області сотні мільйонів гривень

Автор: Наталія Норіцина, 12 липня, 18:54

Фото: Голова комісії Ігор Сірик, перший заступник голови Полтавської облради Андрій Пісоцький та перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло


На засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань ЖКГ депутати розглянули питання дофінансування комунальних підприємств Полтавщини з обласного бюджету.

Керівництво комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» звернулося до обласної ради з проханням надати фінансову допомогу з обласного бюджету. За їх підрахунками, заборгованість держави перед підприємством становить 155 млн грн. Причиною цього комунальники називають суттєве підвищення тарифів на теплоенергію та зростання частки субсидій у загальному обсязі платежів.

«Напередодні попереднього опалювального сезону тарифи збільшили удвічі. Наслідком цього стало суттєве зростання частки субсидій у загальному обсязі платежів від наших споживачів. Станом на сьогоднішній день частка споживачів, які отримують субсидії, перевищує 50 %. Така сама ситуація і з нарахуваннями.  Нарахування субсидій перевищує 50 % від загальних надходжень від населення протягом опалювального сезону».

За словами Володимра Чернявського, починаючи з січня цього року, держава не виконує свої зобов’язання перед комунальними підприємствами в частині повного і своєчасного відшкодування витрат на субсидії. Через існування такої заборгованості у підприємства, відповідно, з’явилася заборгованість за спожитий природний газ перед «Нафтогаз України». Але заборгованість «Полтаватеплоенрго» за використаний газ менша, аніж заборгованість держави перед підприємством за субсидії.

 Володимир Чернявський, генеральний директор «Полтаватеплоенерго»

Для виплати заробітних плат працівникам підприємство вже залучило 14 млн грн кредитних коштів. Але ці гроші закінчилися, а перспектива погашення державою заборгованості поки що не передбачається. Мінімальна сума, необхідна для функціонування підприємства, виплати заробітних плат та підготовки до опалювального сезону, становить близько 35 млн грн.

З аналогічними проханнями про виділення коштів до Полтавської облради звернулися ще кілька комунальних підприємств: «Лубнитеплоенерго», «Миргородтеплоенерго», «Полтававодоканал» і «Миргородводоканал». В обласному бюджеті відсутні кошти для повного відшкодування заборгованостей усім підприємствам, тому на засіданнях депутатських фракцій було прийняте рішення розподілити між комунальними підприємствами 10 млн грн на підтримку їх роботи.

Спочатку ці 10 млн грн планували витратити на «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал». Але оскільки до облради звернулися інші комунальні підприємства, було прийнято рішення розподілити гроші між підприємствами залежно від їх об’ємів.  

Кошти розподілять наступним чином:

«Полтаватеплоенерго» – 4 млн грн.

«Полтававодоканал» - 4 млн грн.

 «Лубнитеплоенерго» – 800 тис грн.

«Миргородтеплоенерго» - 670 тис грн.

«Миргородводоканал» - 530 тис грн.

Оскільки цих грошей недостатньо, щоб покрити мінімальні потреби комунальних підприємств, керівники окремих підприємств спробували вплинути на перерозподіл коштів. Але депутати не підтримали пропозиції комунальників і проголосували за винесений  на розгляд комісії проект рішення без змін.

Опублікована: 12 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація