Дерево у ботанічній пам’ятці місцевого значення спилювали 31 січня. Комунальники говорять, що для цього отримали спеціальний дозвіл, що визнав дерево аварійним.

Про це 1 лютого ЗМІСТу повідомив очільник комунального підприємства «Декоративні культури» Сергій Сілаєв. 

За його словами, минулого тижня комунальники обстежили дерево та визнали його аварійним. Тоді ж й отримали спеціальний дозвіл на випилювання дерев на території ботанічної пам’ятки культури місцевого значення. Озеленювати бульвар планують навесні. 

Фото - телеграм-канал VPLT

Зранку 30 січня комунальники почали спилювати дерева на вул. Гоголя. Їх комунальники також називають аварійними. Станом на 1 лютого, біля театру поменшало на 3 дерева. Планується, що навесні замість спиляних висадять нові молоді дерева.

Нині у Полтаві випилюють більше дерев, аніж висаджують. Наприклад, у Студентському парку наприкінці 2022 року випиляли усі дерева й висадили туї та липи. 

Для розв’язання питання депутати запропонували виділити більше коштів на нові дерева та збалансувати спилювання і висадку. Для озеленення міста важливо виходити хоча б 1 в 1. Також частину грошей на видалення дерев у Полтаві хочуть перекинути на фонтани. Депутати надали Управлінню житлово-комунального господарства змінити проєкт програми розвитку й залишити на вирубування дерев, корчування пнів та висадку дерев і кущів 2,5 млн грн, а залишок у 4,5 млн грн перекинути на фонтани.

Загалом торік на видалення дерев та корчування пнів у Полтаві витратили 1,5 млн грн. Увесь бюджет, що закладали комунальникам на дерева, у 2022 році витратили на їхнє спилювання, а не на техніку для висадки нових дерев по місту.

До списку адрес, де хочуть видалити зелені насадження міста у 2023 році, внесли понад 200 адрес. Цей список можна переглянути за посиланням.

Loading...