IMG_20220721_154859

Краєзнавець та письменник Юрій Коцегуб презентував книгу «Маловідома Новосанжарщина».

Презентація відбулася в Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського 20 липня. Юрій Коцегуб досліджує історію Новосанжарського краю й розповідає про маловідомі факти та особистості у своїх книгах.

У виданій праці «Маловідома Новосанжарщина» краєзнавець представив біографії понад сотні людей, чиє життя пов’язане з цим краєм: дисидентів, військових діячів доби Української революції, боротьбистів тощо. 

За словами Юрія Коцегуба, задум написати книгу виник понад десятиліття тому, а збір інформації письменник розпочав з 2015 року. Під час роботи він послуговувався історичними працями, описами, записками та спогадами старожилів, а також спілкувався з нащадками героїв книги. Останні два роки перед публікацією пішли на редагування та доповнення твору.

Надрукована видавництвом «Дивосвіт» книга «Маловідома Новосанжарщина» має 704 сторінки. Її тираж становить 50 примірників, але запланований випуск ще сотні екземплярів.

Юрій Коцегуб є автором 6 історичних романів, зокрема видані його «Болбочан. Поміж двох вогнів», «Болбочан: вірний присязі», «З Україною в серці, з шаблею в руці», а також повість «Нехай лихо спить».

Письменник є дипломантом літературних конкурсів «Коронація слова» (2012 рік), спеціальної відзнаки міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» від Київського національного університету імені Шевченка «За вірність історико-патріотичній тематиці». Юрій Коцегуб є лауреатом четвертої премії від видавництва «Смолоскип» (2016 рік), має диплом другого всеукраїнського літературного конкурсу рукописів прози на кращу книгу року «Крилатий лев» (2017 рік). Нагороджений дипломами міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (2018-2019 роки), є лауреатом премії імені Самійла Величка за 2019 рік. Також має диплом лауреата премії імені Панаса Мирного (2020 рік).

Для написання своїх праць Юрій Коцегуб досліджує розсекречені архіви радянських спецслужб. Інтерв’ю ЗМІСТу з краєзнавцем про повстанських отаманів та спротив селян Новосанжарщини радянській владі можна прочитати тут.

Loading...