До 25 січня на Полтавщині діяли посиленні карантинні обмеження. ЗМІСТ підбиває підсумки локдауну та розповідає про його вплив на поширення захворюваності.

З 8 до 24 січня в області виявили коронавірусну хворобу у 4 тисяч 16 людей. Для порівняння, з 8 до 24 грудня 2020 року захворювання виявили у 6 тисяч 938 жителів Полтавщини. Під час локдауну виявили менше нових хворих.

Напередодні початку локдауну, 4 січня, лікарні області були заповнені пацієнтами з коронавірусом на 37,57%. Станом на 25 січня у медзакладах заповнені пацієнтами з підтвердженим діагнозом 15,8% ліжок. Під час локдауну завантаженість лікарень вдалося зменшити на понад 20%.

За тиждень до локдауну, 30 грудня, рівень захворюваності становив 385 хворих на 100 тисяч населення. Наразі цей показник становить 250 хворих на 100 тисяч населення. Рівень захворюваності не має перевищувати 40 аби Міністерство охорони здоров’я України вважало цей показник безпечним. У порівнянні з ситуацією до початку локдауну цей індикатор покращився, але все ж залишається одним з найвищих в Україні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що завдяки локдауну в країні вдалося стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу та розвантажити медичну систему:

«Якщо на початок грудня показник пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою становив приблизно 29 тисяч, то на сьогодні цифра становить 18 тисяч 651 людина. […] Не забуваємо про три простих правила, що рятують життя, – дистанція, миття рук та маска».

Локдаун обмежив роботу кафе та ресторанів, кінотеатрів, непродовольчих крамниць, а отже коштував заробітку тисячам людей та прибутків українським підприємцям. Напередодні локдауну Уряд надав разову допомогу через обмеження роботи. На Полтавщині  її отримали майже 15 тисяч людей. Чи достатньо цього було наразі говорити зарано.

Відомо, що на Полтавщині фіксували порушення умов локдауну, отже деякі підприємці порушували правила. Через це поліція склала понад 600 адмінматеріалів.

До прикладу, фітнес-клуб у Полтаві не мав дезінфекторів і запасу індивідуальних засобів захисту. Також порушували масковий режим у громадських місцях, або не мали документів, що посвідчують особу, які необхідно носити з собою під час карантину.

Тепер на Полтавщині діють обмеження «помаранчевої» зони карантину. Про них ми детальніше розповідали тут.

Loading...