Оксана Дорошенко з селища Котельва створює особливу традиційну випічку, яку раніше випікали в місцевості де вона проживає. Майстриня свої вироби називає «Котелевський коржик» і має цілі тематичні серії таких «панянок».

«Котелевський коржик» майстрині Оксани Дорошенко у вигляді хатинки. Фото Оксани Дорошенко
Днями вона повідомила, що її роботи увійшли до каталогу проєкту Ukraine with Love, який ставить на меті розвиток потенціалу нематеріальної культурної спадщини та популяризацію традиційних і сучасних виробів українських майстрів та майстринь як в Україні, так і за кордоном.
Дана програма сприяє промоції та розвитку культури з урахуванням спроможності територіальної громади, потреб й інтересів членів цієї громади.
Свій «Котелевський коржик» Оксана Дорошенко відтворила і розвинула з місцевого різдвяного звичаю випікання «панянок». Вона говорить, що його мета – познайомити світ з нашими обрядовими «панянками», ділитися власною творчістю, а також популяризувати українську традиційну символіку загалом.
Оксана Дорошенко відзначає, що «Котелевський коржик» для неї має надзвичайно важливе значення:
«Це є глибинний зв'язок з моїми пращурами, мій безмежний простір для самовираження. Щороку на зимові святки я печу наші рожеві панянки, як колись робила моя бабуся, прабабуся та інші далекі жінки нашого роду. Це безцінно – тримати цю невидиму ниточку поколінь у своїх руках. Мене надихає давня українська символіка – щедра і глибока мова наших предків, у якій так багато світла, любові і добра!»
Майстрині подобається поєднувати власне художнє бачення з українськими традиціями.
На сьогодні про Котелевський коржик знають уже в 30-ти країнах світу, у тому числі коржики були представлені на офіційних заходах Посольства України в Королівстві Таїланд, а також презентовані військовому оркестру ВПС США в рамках гастрольного туру Україною у 2019 році.
Вагомим досягненням є визнання котелевських панянок місцевим елементом нематеріальної культурної спадщини.
Оксана Дорошенко вдячна команді Ukraine with love за можливість презентувати свою творчість і розповісти про нашу чудову різдвяну традицію смачних і колоритних «панянок».
Проєкт Ukraine with Love («Україна з любов’ю») було створено за ініціативою ГС «Спілка жінок України», за підтримки Український культурний фонд Міністерство культури та інформаційної політики України в рамках програми «Малі міста - великі враження».
Програма надає можливість українським територіальним громадам у майбутньому претендувати на статус Культурної столиці Європи.
