«Котелевський коржик» майстрині Оксани Дорошенко у вигляді хатинки. Фото Оксани Дорошенко

Оксана Дорошенко з селища Котельва створює особливу традиційну випічку, яку раніше випікали в місцевості де вона проживає. Майстриня свої вироби називає «Котелевський коржик» і має цілі тематичні серії таких «панянок».

Днями вона повідомила, що її роботи увійшли до каталогу проєкту Ukraine with Love, який ставить на меті розвиток потенціалу нематеріальної культурної спадщини та популяризацію традиційних і сучасних виробів українських майстрів та майстринь як в Україні, так і за кордоном.

Дана програма сприяє промоції та розвитку культури з урахуванням спроможності територіальної громади, потреб й інтересів членів цієї громади.

Свій «Котелевський коржик» Оксана Дорошенко відтворила і розвинула з місцевого різдвяного звичаю випікання «панянок». Вона говорить, що його мета – познайомити світ з нашими обрядовими «панянками», ділитися власною творчістю, а також популяризувати українську традиційну символіку загалом.

Оксана Дорошенко відзначає, що «Котелевський коржик» для неї має надзвичайно важливе значення:

«Це є глибинний зв'язок з моїми пращурами, мій безмежний простір для самовираження. Щороку на зимові святки я печу наші рожеві панянки, як колись робила моя бабуся, прабабуся та інші далекі жінки нашого роду. Це безцінно – тримати цю невидиму ниточку поколінь у своїх руках. Мене надихає давня українська символіка – щедра і глибока мова наших предків, у якій так багато світла, любові і добра!»

Майстрині подобається поєднувати власне художнє бачення з українськими традиціями.

На сьогодні про Котелевський коржик знають уже в 30-ти країнах світу, у тому числі коржики були представлені на офіційних заходах Посольства України в Королівстві Таїланд, а також презентовані військовому оркестру ВПС США в рамках гастрольного туру Україною у 2019 році.

Вагомим досягненням є визнання котелевських панянок місцевим елементом нематеріальної культурної спадщини.

Оксана Дорошенко вдячна команді Ukraine with love за можливість презентувати свою творчість і розповісти про нашу чудову різдвяну традицію смачних і колоритних «панянок».

Проєкт Ukraine with Love («Україна з любов’ю») було створено за ініціативою ГС «Спілка жінок України», за підтримки Український культурний фонд Міністерство культури та інформаційної політики України в рамках програми «Малі міста - великі враження».

Програма надає можливість українським територіальним громадам у майбутньому претендувати на статус Культурної столиці Європи.

Оксана Дорошенко та її вироби в каталозі проєкту Ukraine with Love
Loading...