Межа між приватним і публічним: балкони з Полтавщини потрапили до документального фільму

Автор: Віталій Крицький, 8 листопада, 10:15

Фото: Київський відеопродакшн Minimal Movie випустив перший тизер фільму Enter Through The Balcony (Джерело - the-village.com.ua)


Компанія «Minimal Movie» за підтримки Українського культурного фонду випустила документальний фільм про феномен українського балкона Enter Through The Balcony («Вхід через балкон»).

Знімання проходили у восьми містах: Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Вінниці, Полтаві та Горішніх Плавнях. До створення картини залучили архітекторів, антропологів та істориків.

Ідея фільму виникла під час роботи над відео для видавництва «Основи», яке в травні опублікувало книгу Balcony Chick. Її автор архітектор Олександр Бурлака взяв участь у зніманні Enter Through The Balcony.

«Ми хотіли з’ясувати, де проходить межа між приватним і публічним. Чому архітектура тиранична? Чому неідеальним людям доводиться жити в ідеальних будівлях, створених архітекторами? Чому наша архітектурна спадщина саме таке — і ми ніяк не можемо його прийняти?» — розповів режисер фільму Роман Блажан ресурсу «Повінь».

Кадри з фільму

Кадри з фільму

Він вважає, що саме з початком XXI століття в архітекторів і городян з’явилася свобода, завдяки якій вдалося показати виворіт суспільства.

Для створення фільму команда «Minimal Movie» об’їхали вісім міст. Кожне з них унікальне, і в кожному є свій локальний контекст і зображення регіональної специфіки. Але, як повідомляє «The Village», справжньою знахідкою стали Горішні Плавні. Це одне з наймолодших міст в Україні – синтетично створене в 60-х роках.

На думку полтавського архітектора Артура Арояна, українська балкони: вираження індивідуальності в умовах стандартизованої забудови. Людина намагається адаптувати типове середовище під себе, виразити свою особливість в окремому замкненому просторі:

«Балкони – обличчя квартир».

У 2020 році картину планують показати на українських та міжнародних фестивалях, а на початку 2021-го вона її викладуть у відкритий доступ в інтернеті.

Опублікована: 8 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація