Міська влада без аукціону роздала в оренду 1160 квадратних метрів комунальної нерухомості

Автор: Максим Самойдюк, 20 лютого, 09:25

Фото: Міська влада без аукціону роздала в оренду 1160 квадратних метрів комунальної нерухомості


Депутати затвердили рішення міського голови секретаря міськради Олександра Шамоти «Про укладання договорів оренди» та передали в оренду низку об’єктів комунальної власності на загальну площу 1160 «квадратів».

Згідно з відповідним рішенням, в оренду передали:

Орендатор

об’єкт

Площа (кв.м.)

ГО «Хаб 21»

Вул. Стрітенська, 37

22,1

ТОВ «Полтавамістобуд»

Вул. Стрітенська, 37

54,6

ГО «Збережемо Полтаву»*

Вул. Стрітенська, 37

50,7

ТОВ «Муніципальна аптека №9»

Вул. Європейська, 65

139,5

ФОП Ю.В. Білан

Вул. П. Мирного, 2а

82

ФОП О.М. Білан

Вул. Половки, 68

800

ФОП О.В. Сидоренко

Вул. Шевченка, 63

13,2

*Серед засновників є два депутати міськради від партії «Свобода» Вадим Ямщиков та Юліан Матвійчук.

Всю нерухомість майбутні орендатори отримають без аукціону, адже претендентів на неї не було. Принаймні про це говориться у самому тексті рішення. Загалом про плани влади здати щось в оренду можна дізнатися лише у «Полтавському віснику», або на сайті міськради(віднедавна). Тому не дивно, що бажаючих не так й багато, адже багато хто міг і не знати.

Цю проблему могла б вирішити співпраця з ProZorro.Продажі - аукціонним майданчиком, який на відміну від ProZorro не є обов’язковим для використання держустановами. Кожне місто саме вирішує чи буде використовувати електронний майданчик для реалізації комунального майна, чи буде реалізовувати його в «ручну».

І є позитив - влада вже планує продавати майно за допомогою ProZorro.Продажі.

Отже, якщо приміщення здається без аукціону, то вартість орендної плати за нерухомість залежить від оцінки вартості приміщення й може становити менше ринкової.

Наприклад, така ситуація була з ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини», яка наближена до депутата міськради «Рідне місто» Тараса Бойко. На минулій сесії ця громадська організація отримало в оренду 400 «квадратів» у центрі Полтави за ціною вдвічі менше ринкової.

Також з тексту рішення відомо, що міська влада погодила виконане поліпшення (ремонт) частини комунального приміщення по вулиці Соборності,6. Вартість ремонту – 320 тис. грн. Ремонтував будівлю її орендатор – ТОВ «Стройснаб 11».

Власником цього підприємства є Едуард Щербак – бізнес-партнер Ірини Климко, падчерки Олександра Мамая. Якщо ремонт становить 25% відсотків від оціночної вартості нерухомості, то у майбутньому Ігор Щербак може викупити це приміщення без аукціону напряму.

Нагадаємо, що на сьогоднішній сесії депутати зняли питання щодо виставлення на аукціон будівлі колишньої вечірньої школи на Павленках.

Опублікована: 20 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація